Teknik Direktör

Doğum Günü: 01.01.1970 (54)

Ülke: Portekiz

Bayrak
bizim çok bilmiş taraftarın köstek olup şampiyonluğuna mani olduğu bir başka teknik direktörümüz.
baştan söyleyeyim, kendisini çok da beğenmezdim. takımın bir sezon önce en verimli olduğu bölge olan bekleri ısrarla geride bırakma anlayışı çok anlamsızdı. onun dışında takımda topal gibi o dönem çok formda olan bir ön libero varken, josef'i(*) 8 milyon euro bonservisle getirmek ezbere bir işti. kurulan kadro, bir şekilde şampiyon olmalıydı, ki hala o sene şampiyon olamamanın sancılarını yaşıyoruz.

ancaakk... iğneyi de kendimize batıralım. pereira'nın yıpranmasının en büyük nedeni, van persie'yi sıklıkla yedek bırakıp genelde fernandao'yu tercih etmesiydi. halbuki rvp sakatı. bu adam istese yönetimi ateşe atıp gerçeği söyleyebilirdi ama yapmadı. taraftar da kendisine gereken desteği vermedi. hakemler yine kolay kolay yakabildi takımı. ne de olsa 'hakemi de yeneceksin' gibi garip bir ilkemiz var sevmediğimiz teknik direktörlere karşı. bu kafayla daha çok hakemi de yenmek zorunda kalırız. belki bir umut öğreniriz bu arada hakemin yenilemeyeceğini.
Çok ilginç bu adamın bile fanının olması. Fb tarihinin en iyi kadrolarından birini, kalecisiz ve statsız beşiktaş'a geçilerek şampiyonluğu verecek kadar beceriksiz bir adamdır. Bu adamı öveceğinize en azından advocaat'ı övün.