ligimizde ortalama uygulanma süresi 2 dakikayı aşan teknoloji.

biraz daha pratiğe dönüştürmek gerekiyor olayı. premier lig'de 30 saniyede hallediyor hakemler.
premier ligde neredeyse her hafta tartışma konusu olan uygulama.

********
2020 yılında VAR'dan iptal edilen ilk gol İngiltere Premier Lig'de atıldı. Topuk farkı ile ofsayt olduğu tespit edilen pozisyon, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer alırken, bu karar ciddi şekilde tepki gördü.

Burnley ile Aston Villa arasında oynanan karşılaşmanın 12. dakikasında konuk ekip Aston Villa, Jack Graelish'in golüyle 1-0 öne geçti. Aston Villalı futbolcular golün sevincini yaşarken, hakem Michael Oliver ise VAR ile pozisyonu görüştü. Bu görüşmenin ardından Aston Villa'nın golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Bu gol 2020'de VAR ile iptal edilen ilk gol olarak kayıtlara geçti.
Futbolun doğasının içine etmiş olan sistemdir.

Az önce watford Tottenham maçı tam üç dakika bu leş uygulama yüzünden durdu. Akan oyunu bozmakta üzerine yok bu sistemin. Kaldı ki oyun çok fazla soğuduğundan sakatlık riski de bir o kadar fazla. En kısa zamanda kaldırılmasını temenni ediyorum.
ilk olarak world cup 18'de kullanıldığında ''olum çok iyiymiş lan'' demiştim çünkü pozısyonlar en fazla 30 sanıye içinde netlık kazanıyordu. premier lıgde ve ligimizde en az 5 dakıka çalan doğru uygulanamayan sistem.