Fenerbahçe Arena, İstanbul'un en hızlı gelişen bölgesi Ataşehir'de yer alan, Türkiye'nin en modern, çok amaçlı kapalı salonu.

Fenerbahçe basketbol takımının maçlarına ve yerli yabancı birçok yıldızın ve grubun konser ve şovlarına ev sahi pliği yapan arenanın kapasitesi 15.000’e kadar çıkabilmektedir.

Ülker Sports Arena’da 44 adet loca, salonu gören restoran, VIP alanları, yiyecek-içecek alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli Metro Enerji salonu yer almaktadır. Tribünleri dolaşan 360 derece led kuşağı, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile Avrupa standardlarında bir hizmet sunan Ülker Sports Arena aılışından bugüne Jenniffer Lopez, Leonard Cohen, Mark Knopfler, Sertab Erener, MFÖ gibi yerli yabancı sanatçı ev grupların konserlerine; Cirque Du Soleil ve We Will Rock You gibi dünyaca ünlü şovlara ve farklı dallarda birçok spor karşılaşmasına ev sahipliği yaptı.

Kaynak : biletix
küçüklüğümden itibaren bir baketbol salonumuzun olmasını hayal etmiştim. salon açıldığı günden beri kombine sahibiyim. malasef şampiyon avrupa şampiyonu olduğumuz sene itibari ile salon ortoamında inanılmaz bir düşüş var. takıma destek olmayı geçtim marifetmiş gibi maç bitmeden salonu terk etmeler, inatla kırmızı giymeler, maç seçmeler, salonu selfie yuvasını çevirip maçı izlemeden gitmeler. saymakla bitmez. utanmasalar ergini bile alkışlayacak tipler çıkar.

yönetimin bu olaya bir an önce el atması gerektiğini düşünüyorum.