Düzenli takip ettiğim bir yazar. Sürekli iyi oyun kaygısı taşıyan benim gibi azınlığın sesidir o.

Fakat köşe yazılarındaki yeteneğini kamera karşısında göremiyoruz. Sonuçta hitabet başka bir iş. buna üzülüyorum çünkü futbolun esas sorunlarını konuşulmadığı yani futbolun konuşulmadığı yerde gazeteci olan ve futbolu seven, polemik peşinde koşmayan uğur meleke gibi kişiler Tv'de kendisine yer bulamıyor.
Öte yandan bugünkü ( 28 Nisan 2020 ) yazısında itiraz ettiğim bir nokta var.Link
Tek bir şehirde oynasın eğer maçlar oynatılacaksa diyor. Fakat İstanbul dışında hiçbir şehir bunu kaldıramaz. 18 takımın antrenman ihtiyacını karşılayacak 18 takımın otel problemini çözecek ve bir maç haftasinda 9 maçın oynanacağı bir stadyum rezervi olan İstanbul dışında hiçbir yer yok. Zira 3 günde bir maç oynandığında zemin mahvolacak.


Antalya deniliyor ama haziran-temmuz sıcaklarında Antalya'da maç yapılması imkansız.


İkinci olarak neden sadece süper lig düşünülüyor. Bunun alt ligleri de var. Oradaki futbolcuların, kulüplerin de emeği var. Herkes bir üst lige çıkma derdinde ortada bir emek varsa herkesin emeği var. Hadi süper ligi tek bir şehirde oynattık, ya ikinci lig, birinci lig.
Bir de maçların oynatılmasınin sebebinin ekonomiktir olduğunu ve kötü yönetilen kulüplerin doğal selesyon sonucu batması gerektiğini söylemine bayıldım. Gerçekten kötü yönetilen kulüpler mazileri ne olursa olsun batıklar ise batsınlar. Buna Real Madrid de Juventus da Münih de Fenerbahçe de dahil. İşini iyi yapan ödüllendirilmezse neden işini iyi yapacak ki bundan sonra...
Öte yandan aynı yazıda maçlar seyircisiz oynatılmalı demiş. Çok doğru söylemiş zira bu salgının ne kadar süreceği belli değil. Fakat okulları açacaklar, camileri açacaklar, avmler açılacak, turizm başlasın diye mücadele var. Buna göz yuman ya da yummak zorunda kalan ekonomik gerekçelerin ve kaygıların ağır bastığı bir dönemde stadyumların kapalı kalması imkansızdır. Belki bu kalan 8 lig haftası için olacak olandır fakat gelecek sezon bunu yapabilmeleri imkansız. Üstüne üstlük stadyum gelirleri de büyükten küçüğe her kulüp için olmazsa olmaz.
23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçından 1 gün sonra beinsports haber'de yayınlanan bein manşet programında futbolda mertlik hareketi başlatılmalı diyen yorumcu.

Peki uğur bey bu vakte kadar neredeydiniz geçen sezon ki kayser fenerbahçe ya da bu sezon ki fenerbahçe hatay, fenerbahçe konya maçlarında hataylı ve konyalı futbolcular oyunu soğuturken bu mertlik hareketinin başlatılması için neden seferberlik çağrısı yapmadınız ?? Aynen kanka objektif yorumcu hadi ikileyin
erol bulut'un neden eleştirildiğinin en net sebebini dile getirmiş.
gs ve bjk ile aynı puandayken neden hoca eleştiriliyor , sabretmek gerekiyor diyenler dikkatle izlemeli.
x (tweet)
Henüz birkaç ay önce sosyal medyadaki yamyamlara güzel de bir Cevap veren yorumcu. Orada belliydi zaten kaliteli bir insan olduğu.

Son söylediklerine de aynen katılıyorum. Bjkde sistem, bireyleri yükseltiyor. Bizde bulut alıp topculari yere vuruyor.

Halısahada top oynamıyormuşuz. Oyle diyor ya kendisi bir de. Valla antrenmanda kafayı kaldırıp Bulut'u gören topçu kendini anca halısahada sanır.
İyi yorumlar ve tespitler yapabilen yorumcu.

Trt ve a spor'da hiçbir şeyden haberi olmayıp sıfır zeka ve öngörüyle yorum yapan ve para kazanan insanlardan bazı farkları var.