Beşiktaş malzemecisi Süreyya anlatıyor.
"Schumacher'in Fener'e ilk geldiği seneydi. 'Bana ilk golü atana altın saat hediye edeceğim' diye açıklama yapmıştı. Kadıköy'de biz de Fenerbahçe'yle oynuyoruz. Ben de soyunma odasında uyumuşum. Arkadaş geldi, "Leslie Ferdinand Schumacher'e gol attı 3-1 yendik" dedi.
Ferdinand, herkesi çalımlayıp golünü atmış. Malzemeci Halil Ağabey, 'Süreyya, Ferdinand seni sever, söyle de o saati sen al' dedi. Maç bitince Ferdinand'a söyledim, "Tamam gidin alın saat sizin olsun" dedi. Ben de gittim Schumacher'in yanına, işaret edip saati istedim. Elinde krampon vardı, kafama bir geçirdi, bağıra bağıra kovaladılar beni. Ferdinand saati sordu, ben de 'Saat yerine krampon getirdim' dedim.
Tam adı harald anton schumacher olan fenerbahçemizin ve almanya milli takımının eski kalecisi.

Unutulmaz 103 gollü sezonda(*) kalemizi korumuş ve kazandığımız şampiyonlukta önemli pay sahibi olmuştur. Ülkemize modern kaleciliği getiren oyuncu olarak bilinir.

Fenerbahçe'de görev aldığı sürede futbol okullarına kaleci olarak yazılmak isteyen futbolcu adayı sayısında patlama yaşanmıştır, öyle büyük bir kaleciydi işte schumacher.