Tff'nin dün gece duyurduğu değişiklik ile gelir gider sapma oranını yüzde 30 dan yüzde 40 'a çıkartması ile gerçekleşendir.

Neresinden tutarsan tut saçma sapan bir karar. Transfer dönemi sonuçlandiktan sonra bu talimat çıkıyor. Öncesinde kulüplerin en büyük gelir kaynağı olan yayın gelirleri düşürülüyor. Sonrasında gerceklestirilemeyecegi gün gibi ortada duran bu talimat ortaya çıkıyor. Kulüpler bankalara ipotek ettiriliyor.

Yine bankalar Fenerbahçe'yi kurtaracak deyip yaygara kopartanlar ilk önce bu bankalara varlıklarını satiyorlar.

Şimdi, Evvela olaydan 1 hafta evvel bagggzi medya organlarında Fenerbahçe'nin bu şartları sağlayamadığı üzerine haberler çıkartıldı. Ardından puan silme cezası verileceği falan yazıldı. Ali Koç Nihat Özdemir ile görüşecek diye de iliştirildi. Dün gece de bu değişiklik yapıldı.

Bu tamamen Fenerbahçe'yi kurtarma operasyonu olarak lanse edilsin diye birileri uğraştı. Uğraşıyor.

Fenerbahçe yönetimi çok geç kalıyor, ivedilikle bu değişikliğe karşı olduklarını duyurmalıdır.

Bu değişiklikten zaten bize bir fayda yok. Sözüm ona 2 katı açık vardı bizim bütçe gelir gider dengesinde, bu yüzde 10'luk değişiklik zaten bizim bir işimize yaramıyor.

Fakat sosyal medyadaki orospu çocukları algıya başlamışlar her yerden, bu kural değişikliği bizim yüzümüzdenmiş gibi yazılıp çiziliyor.

Gerekirse puan da silinsin, fakat tff'yi sıkıştırıp herkesin gelir gider tablosunu kamuoyuna duyurmaya zorlasın. Bakalım kimin götü daha parlak çıksın piyasaya. 2 aydır ocak'ta transfer yapacağız kadroyu değiştireceğiz diyen şahıs hangi parayla kimi alacak diye soran olmaz ama biz konu olunca sürekli kayrılıyor algısı yaratıyorlar bu yavsaklar.
Florya arazisi peşkeş çekilir, haber yapılmaz. Yapılan haberler de GS adına zafer gibi lanse edilir. Sanki GS gidip kazandığı parayla almış gibi. TS ise örtülü ödenekten para alır, haberi bile yapılmaz. Avrupa'ya gider bu sayede. Ama algı gene Fenerbahçe'yi kurtarma operasyonu olarak yapılır. Bu orospu çocuklarına yanıt geç kalmadan verilmelidir.

Fenerbahçe transfer de yapmasa, puan da silinse bu kadro sakatlık yaşamadığı müddetçe şampiyonluğun en büyük adayıdır ve şampiyon olacaktır.

Fakat bize yapılacak olası yaptırımları Fenerbahçe camiası herkese eşit şekilde uygulanması için çaba sarf etmelidir.

Medyayı istedikleri gibi yöneten bu himmetsever camia ve artıklarına meydanı daha fazla bırakmamak gerekir.