sahada hiç maç izlememiş biri olarak beni utandıran başlık.

inşallah bu sene iş güç sahibi olduktan sonra son maçlarımızı izlemeyi çok istiyorum. bugünlerde otobüste mayıs ayı ve şampiyonluk ihtimalinde bağdat caddesini düşünüyorum da müthiş bir sırıtma oluşuyor suratımda.
98-99 sezonu güzel bir mayıs günü o zamanlar 1. ligde oynayan izmir kulübü altay'ı 5-0 yendiğimiz maç. golleri dimas, elvir bolic, elvir baljic ( 2 ) ve sergen yalçın atmıştı. fenerbahçe'nin teknik direktörü şu an alman milli takımının başında bulunan joachim löw'dü.
Cumhuriyetin 100. yıl etkinliklerinde bu sene Sivasspor-Fenerbahçe maçına 8 kişi gitmiştik. Daha önce maça gitmedim. Bunun sebebi ilgimin o zamanlarda daha çok basketbol yönünde olması. Küçüklükten beri Fenerbahçeliyim ancak maçına gitmek daha yeni nasip oldu.
ilk izlediğim maç muhtemelen bu değil ama izlediğimi hatırladığım ilk fenerbahçe maçı, 1 aralık 1996 tarihinde çanakkale'de oynanan çanakkale Dardanelspor fenerbahçe maçıydı. o zamanlar 6 yaşındaydım ve stada girdiğimde ilk hatırladığım dikdörtgen şeklindeki demir tutunma yerlerinde hiç bir şekilde bir şeyden destek almadan demirler üzerinde duran Rambo okan oldu. o gün o maçın sonunu ve göremeden stattan ayrılmak zorunda kalmıştık babamla. çünkü günlük güneşlik bir havada başlayan maç, belki de hayatımın en şiddetli yağmurlarından birini görüp sırılsıklam olup, apar topar babam o sırılsıklam halimle maç sonunu stadın yanında bıraktığımız Tofaş Şahin'in radyosundan maçı dinleyerek bitirmemizi ve beraberliğin getirdiği mutsuzlukla izmir'e dönmemizi getirmişti.
fenerbahçe'nin cezası nedeniyle izmir'de oynadığı, 2003-2004 sezonu gençlerbirliği karşılaşması.

1-0 kazanmıştık, pierre van hooijdonk birde penaltı kaçırmıştı. ulen ne güzel bir gündü, maçtan önceki gece rüyamda tüm oyuncularla tek tek tanıştığımın rüyasını görmüştüm ama maçı izledikten sonra anladım ki o kalabalıkta o işler o kadar kolay değil ehehe.