Nedir, ne değildir, biraz açmamız gerektiğini düşündüğüm kavram.

Esasında burası bir sözlük olsa da sonuçta spor sözlüğü ve öyle über tanımlara gerek yok. Yani bir sporcunun başlığının altında "x eylemini gerçekleştiren sporcu." Gibi bir giriş yapılması tabii ki daha güzel olacaktır fakat "şuna şuna dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyim" şeklinde bir giriş de yasak değil. tabii ki mümkün olduğunca ilki tercih edilmeli. Fakat Bazen tanımı ilki gibi yapmak zor olabiliyor, ikincisinin tercih edilmesi de doğal oluyor haliyle.

Bir de bir entry tanım içermese bile bkz, alıntı, görsel, video veya link içeriyorsa o entry formata uyar. (*)

İkinci husus ise "zaman" hususu. Yani bir oyuncu, td, başkan vb hakkında yorum yaparken hangi maç olduğu da gbkz, ybkz (*) aracılığıyla belirtilmeli. Bunun sebebi ise bu entry'lerin aylar, yıllar sonra dönülüp okunduğunda bir anlam ifade etmesi gerekliliği. Neticede burası bir sözlük. Maalesef bu kural biraz zor uygulanıyor çünkü maçı gbkz içine alıp belirtmeye insan üşenebiliyor. Bunun için "bugün (7.01.2020 fb alanya) iyi performans gösterdi." Şeklinde de belirtilebilir. Hem kısa hem de üşenmez kimse.

Ve son olarak, cümlenin sonuna da mutlaka nokta koyulmalı :( formatla ne alakası var peki bunun? Hiç alakası yok. Sadece hatırlatma xd.

Kurallara mümkün olduğunca uyulan sözlük, çok daha iyi bir yer olacaktır. (bkz: kamu spotu)