Fenerbahçe'nin ve türk futbolunun efsane isimlerinden biri. 14 yıl boyunca fenerbahçe forması giyerken, 39 kez de a milli takım formasını terletmiştir. 5 defa Türkiye Ligi, 2 defa İstanbul Ligi şampiyonluğu yaşayan ve yaşatan şeref has 13 haziran 2019 tarihinde hayatını kaybetmiştir.
Barcelona'da oynayan ilk Türk unvanının sahibi fenerbahçe efsanesi. vefatının ardından katalan kulübü sosyal medya hesabından bir taziye mesajı yayınlamıştır.

"1961 yazında hazırlık kampında yer alıp Barça forması giyen ilk Türk olan Şeref Has'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Fenerbahçe'nin, Türk futbolunun ve Türkiye'nin başı sağ olsun."
51 yıl önce bugün jübilesini yapmış efsane futbolcu.
------ alıntı -----
İnönü Stadı'nda düzenlenen jübile maçıyla sahalara veda eden Şeref Has, o günü şu sözlerle anlatmıştı: "... Artistlerle jokeyler arası bir müsabaka gerçekleşti. 1-0 jokeylerin galibiyetiyle başlayan bu maçta artistlerin kalesini koruyan Fikret Hakan ve rahmetli Öztürk Serengil sakatlanarak oyundan çıkmışlardı. Ondan sonra oynanan Galatasaray- Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe’nin galibiyetiyle sona erdi. Sonrasında benim veda törenim başladı. ... Almanların “Harika çocuğu” gol kralı Uwe Seeler’i ve o sıralarda Almanya’nın Hamburger SV Takımı’nda oynayan eski Fenerbahçeli kalecimiz Özcan Arkoç’u davet etmiştim. 30.000 kişi gelmişti... Kupalar, madalyalar, çiçekler ama en önemlisi bizim takımın ve diğer takımın taraftarlarının, arkadaşlarımın ve yöneticilerimin kucak dolu sevgisi…"

------ alıntı -----