spor yazarı

sabah gazetesi'nde spor müdürlüğü yapmış, halen habertürk gazetesi'nde köşe yazarlığı, televizyon ve sosyal medyada spor yorumculuğu yapan gazeteci. kadıköy atmosferini canlandırdığı kırmızı çizgi programı akıllarda yer etmiştir. youtube.com
obradovic hakkında kamuoyu oluşturmayı çalışması hiçbirimizin dikkatinden kaçmamıştır. bunu neye istinaden yapıyor bilmiyorum ama çok yanlış ve derin sularda yüzmeye çalışıyor. bu kulüpte obradovic'in çok büyük emekleri vardır ve ülke basketboluna yepyeni ufuk açmıştır.

kendisini ise çok iyi ifade ediyor yani adam dandik bir konu hakkında bile konuşurken dikkatleri üstüne çekiyor. şeytan tüylü diyebiliriz. yalnızca futbol hakkında konuşmasını ısrarla tavsiye ediyorum.
Kendisini dinletmeyi bilen ancak zaman zaman yorumlarının içi boş olur. Obradovic hakkında da yorumlarının içi boş. Başarısız olursa sene sonu ben önceden demiştim demek için diyor. Başarılı olursun zaten kimse ne dediğini umursamaz.
2017 yılından sonra nasıl basketbol hakkında yorum yapabiliyor hayret ediyorum.
O sezon bogdanovic hakkında ‘sinameki’ tabirinde bulunmuş , bogdanovic bu arkadaşı Panathinaikos eşleşmesindeki performansıyla adeta itin bir tarafına sokmuş ve sonrasında özür dilemek zorunda kalmıştır. Bu olaya bakarak basketbol bilgisini anlayabiliriz.
ciddi ciddi bugünkü yazısına çok kızdığımı söylemem gerek.

bazen güzel yorumlarda bulunuyor tamam da çoğunlukla boş yapıyor.

tutturmuş obradovic gitsin obradovic gitsin, 30 milyon euro bütçe düşürülsün 30 milyon euro bütçe düşürülsün.

basketbol hakkında söyleyebileceği maksimum bu kadar bilgisi olan birisinden fazla bir şey beklemek de hayalcilik elbette. say desen bırak avrupa basketbolunu, fenerbahçe'de oynayan oyuncuları bir çırpıda sayamayacak adam sürekli obradovic gitsin deme pespayeliğini yapabiliyor.

kardeşim fenerbahçe spor kulübü demesini biliyorsun. voleybol takımı şampiyon olunca bununla övünmesini biliyorsun. atletizm takımı ülke şampiyonu olunca cakasını atıyorsun. yelken takımı olimpiyat milli takımını besleyince oo harika demeyi biliyorsun. basketbol takımı avrupa şampiyonu olunca çok büyük başarı demesini biliyorsun. bu branşların toplam bütçesi 5 yılda futbola yapılan harcamanın belki 1/10'una denk geliyor. hangisi daha başarılı ? ya da hangileri ?

iyiden iyiye hıncal uluçlaşmaya başladın serdar ali çelikler. kendi camiasının başarısını gömeyim de tarafsızmışım gibi durayım yaklaşımı bu. arada zaferler kazanıldığında da camiada yer parsellemeye çalışmak. ötesi değil.

ben demiyorum ki her durumda kulübe, antrenöre sahip çıkılsın vs. eleştirinin tillahını yap ama senin bu sürekli basketbol şubesi küçülsün, obra gitsin vs. şunu kavraman çok zor değil bence. obra giderse bu takım şampiyonluk mücadelesinden play off mücadelesi yapan takıma evrilecek. bunu anlamak güç değil. belki senin hedefin bu kadarı da olabilir. ne de olsa " basketbol " değil mi ? ama fenerbahçe'yi tutanlar sadece futbol takımını tutuyor-tutacak değil.

benim gibi binlerce fenerbahçe basketbol takımını futbol takımının önünde görenler de var. bizim futbol takımına layık görülen şampiyonluklar, basketbol takımı için neden lüksmüş gibi bir duruma gösteriliyor anlamıyorum.

sürekli basketbol zarar ettiriliyor algısı var değil mi ?

futbol takımlarının getirdiği "kârı" özetlemeye, anlatmaya gerek yok. batık batık!!!

futbol takımı basketbol yüzünden bu halde değil, 5 yıldır kocaman bir beş yıldır şampiyon olamadığı için, 5 yıldır abuk sabuk transferler yaparak, sizin fenerin topçusu değil bu! dediğiniz, dudak büktüğünüz düşük maliyetli oyuncuları a-l-a-m-a-d-ı-ğ-ı yerine geçmiş kariyeri için transfer edilen 33 yaş üstü topçular getirildiği için, şampiyonlar ligine gidemediği için bu halde.

bir küçülme yaşanacaksa evvela futboldan yapılsın da görelim. hala rvp, nani, tolgay arslan, alper potuk, 3 sene idris kameni, slimani, ayew, moses, karavayev, krasic, guiza, benzia, emenike vs. bunlara verilen maaşları, bonservis giderlerini önce hesaplayın, getirdiği başarıları üst üste koyun. sonra futbol takımının zararını tekrar hesaplayın bakalım, zararın sebebi basketbol takımının bütçesi mi ya da obradovic'in maaşı mı ?

son olarak basketbol takımı başarısızdır bu sezon. bunda eksiklik neyse de giderilmesi elzemdir. fakat lafa gelince her fırsatta teknik direktör gönderilmesini yadırgayan şahıs-lar kaybedilen hiçbir şeyin olmadığı sezonda basketbol takımından daha büyük bir marka olan hocayı göndermeyi önerebiliyor.

yönetim içerisindeki birilerinin bütçeyi daraltma hedefinde olduğunu hissediyorum, muhtemelen bunu da taraftara anlatamayacakları için dile getiremiyorlar, fakat senin gibi gazetecilerin haber aldım, duyum aldı tadındaki açıklamalarının aslında kulağa fısıldama olduğunu bildiğimden böyle bir hadiseyi "kulağına fısıldadıklarını " söylemek güç değil. bu sebeptendir ki takım başarısız olduğu anda hemen başladı bu söylemlere. obradovic bu takımda kalmalı, kalmak zorunda.