Eski Futbolcu

Doğum Günü: 01.01.1970 (54)

Ülke: Türkiye

Bayrak
Boy: 1,78
Mevki: Forvet
eski millî futbolcuydu. ruhu şad olsun.
Ankara 1959 yılında dünyaya gelen Selçuk Yula, 1979 yılında Ankara Şekerspor Kulübü'nden Fenerbahçe'ye transfer edilmiştir.
Fenerbahçe’de 304 maça çıkmış ve 134 gol atmıştır.
-----alıntı ----
Fenerbahçe forması giymeye başladığı 1979 yılından itibaren 1986 yılına kadar kesintisiz sarı lacivert formayı terleten Selçuk Yula, 80'li yılların ilk yarısına damgasını vuran efsane bir futbolcuydu. Oynadığı dönem boyunca fuleli koşuları ve penaltı vuruşlarıyla hafızalara kazınan Yula, 1981-82 sezonunda attığı 16 gol ve 1982-83 sezonunda attığı 19 gol ile iki sezon üst üste krallık tacını giymeyi başarmıştır. Tek vuruş golleriyle de akıllarda yer edinen golcü, ligde Fenerbahçe forması ile 161 maçta 61 gol atarak ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu kanıtladı.
kaynak : fenerbahce.org
-----alıntı -----
Ben Galatasaraylıyım, Beşiktaşlıyım, trabzonsporluyum diye bir şey yok, ya fenerbahçelisin ya da fenerbahçe düşmanı!!!

O bizim efsanemiz. Allah rahmet eylesin. Fakat kulübün Twitter sayfasındaki anma mesajının altına gelen yorumlar çıldırttı beni.

Admin transfer sandım Mhy noldu
Transfer haberi ver
...

Şu sosyal medya ergenleri saygı bilmez, değer bilmez, duyarcı, primci tipler yüzünden her şeyden soğudum. Ulan bari Selçuk yula'ya saygı gösterin.

Bu tipler transfer transfer diye diye kulüp battı ama anlamamak için yoğun mesai harcıyorlar.
FENERBAHÇE efsanesidir. Çubuklu forma ile 2 şampiyonluk 1 süper kupa kazanmıştır. 81-82 ve 82-83 sezonunlarında gol kralı olmuştur. Fenerbahçe'nin o dönemki avrupa başarılarında da emeği çoktur. Şimdiki 45-50 yaş neslini Fenerbahçeli yapan kişidir. 3 temmuz döneminde kulübü sahiplenişi ile futbolculuğunu izleyemeyen yeni nesiller içinde efsane olmuştur. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
kulübümüzün simge isimlerinden, fenerbahçeli olmanın nasıl bir şey olduğunu en iyi anlayan ve anlatanlardan bir tanesi.
toprağı bol olsun, saygıyla anıyorum.