bugün olmasa da belki bir gün, ait olduğu yere, fenerbahçe spor kulübü başkanlığına gelmesini can-ı gönülden dilediğim sporsever iş adamıdır.

aynı zamanda kendi kanalı, radyosu bulunmaktadır. medya gücü yüksektir.
dünyadaki bir çok yayının, ülkemizdeki de tüm yabancı liglerin yayın hakkının tek sahibidir.

yakışıklıdır. fenerbahçe sevdalısıdır. zengindir.
hepsinden öte, sporun içinden gelen, sporun dinamiklerini çok iyi bilen bir spor adamıdır.

zenginliğinden daha fazla önem verdiğim konu, hem medya gücü olması hem de tamamen sporun dinamikleri ile yıllardır iç içe olmasıdır.
fenerbahçe'nin kendisine ihtiyacı vardır.
barış ertül gibi 3 temmuz'da fenerbahçe'ye saldıran güruhun kalemşörlerini holdingi bünyesinde tutan işadamı. bir camianın böyle dostları (!) olunca düşmana pek de ihtiyacı kalmıyor.
x (tweet)


--- alıntı ---

fenerbahçe'ye yönetici olarak başladığım günden beri bir hayalim var: başkanlık.

bu hayalim ilk günkü gibi devam ediyor. sayın ali koç aday olunca kenara çekildim. doğru zamanda yapmak, fırsatçı olmamak lazım. fenerbahçe'yi düşünmek lazım. bunu öylesine söylemiyorum. ilk doğru zamanda da aday olmaya niyetim var.
--- alıntı ---
amerika doğumlu iş adamı ve spor yöneticisi.

s sport , tuttur.com gibi dev oluşumların sahibi. kendisi çok aktif bir iş adamıdır. medya gücü oldukça yüksektir. bağlantıları güçlüdür. aziz yıldırım yönetimindeyken yanlış transfer politikaları nedeniyle anlaşamayıp yönetimden ayrılmıştır. potansiyel, gelecek başkanlarımızdandır. ali koç eğer bir gün bırakırsa kendisi en güçlü adaydır.

kısacası güçlü ve koyu bir fenerbahçeli'dir.

bu ülkede alex'i bile sevmeyenler vardı. o nedenle bu adamı sevmeyenlerin olması çok da mucizevi bir şey değildir. şahsen böyle güçlü ve potansiyelli bir spor adamını galatasaray'ın başkanı olarak görmek istemezdim.
Ali koc sonrasi donem icin en guclu aday. Beni endiselendiren tek sey asiri medyatik olmasi, magazin haberlerinden tutunda her turlu icerikle kendisini tv'de gorebilmek mumkun. Benzer profileki Fikret orman, serdar bilgili gibi bir yerden sonra isi tamamen sahsi menfaatlere doker mi diye dusunmuyor degilim ama genede cok saglam fenerbahcelidir.

Umarim ali koc uzuun yillar basariyla gotutur baskanlik gorevini. Saran konusunu daha sonra dusunuruz.
(bkz: zamanı geldi)

zerre şakam yok. birkaç sene önce kendisinin katıldığı bir söyleşideydim. söyleşi sonrası kısa bir süre de muhabbet etmiştik. hafif kafayı yakmış, sırf business'ı değil sokağı da bilen, ilginç bir karizmaya sahip bir yönetici kendisi.

o gün off-the-record olarak "ali koç da doğru isim değil, ama bugün taraftar onu işaret ediyor ve destekliyorum" demişti.

isteyen dalga geçsin bu kişiyle. ama bence fenerde başarılı olacak bilgi birikimine sahip, planlı bir başkan olabilir.

zenginleri komple sevmem, ama kendisi en az sevmediklerimden.(*)
Ali koç'un yaptıklarının tersini yapsa bile yeterli.

Yarın yeni başkanımız olsa hiç bir fenerbahçeli hayır demez heralde bi değişim iyi gelecek bu kulübe.