spor yazarı | Eski futbolcu

Doğum Günü: 15.08.1962 (61)

Ülke: Türkiye

Bayrak
Boy: 1,73
Mevki: On Numara
Rıdvan Dilmen, Türk futbolcu ve teknik direktör, futbol yorumcusu.

15 Ağustos 1962’de, Aydın’ın Nazilli ilçesinde Mehmet Lütfü Bey ile Makbule Hanım’ın dördüncü ve son çocukları olarak dünyaya gelen Dilmen, spora atletizmle başladı, daha sonra futbola yöneldi. Küçük yaşına rağmen, mahalle takımlarının aranan ismiydi. (*)
Vikipedideki istatistiklerde kendisinin 103 gollü sezonda 19 gol 41 asistle 60 gole direkt katkı sağladığı yazıyor. Doğru mu bilmiyorum ama doğruysa inanılmaz.
Kirli düzenin finoluğunu yapmayı bırakması gereken fenerbahçe efsanesi. Fenerbahçe kuşbaşı doğranırken hükümete yakın haber kanallarında başkanına taraftarına terörist denirken rıdvan dilmen yumruğunu masaya vurup konuşmayacaksa kim konuşacak? Bir de üstüne ali koç berat albayrakla iş yapıyor diye hikaye anlattı. bir iş adamının hazine ve maliye bakanı ile olan işini sanki ikisinin arası kötü değilmiş de perde arkasında araları iyiymiş boşuna fenerbahçeliler ortalığa yangına vermesin gibi bir algı yaptı. Kendisine yakışmıyor.
Emre Belözoğlu'ndan ne umut besleniyorsa Rıdvan'dan da o beslenmesi gerekir diyerek yönetimde yer almadı gerekiyor. Kirli düzenin silahtarlığını yapan bu ve benzeri tipleri kulübe monte etsinler. Belki fatih terim gibi onlar da kendi yapısını oluşturur.

Keşke o yapıyı yıkmak gibi bir kaygı olsa.