Juventus yetkilileri bu haftaiçi Altınordu'nun 2003 doğumlu stoperi Ravil Tagir için başkan Seyit Mehmet Özkan ile bir araya gelecek. Juventus 3 milyon euro veriyor, Altınordu 5 milyon euro istiyor.

via ali karakaş (menajer&scout)

edit: yazım yanlışı
çok genç ve potansiyeli yüksek bir isim. 15 yaşında olmasına karşın ümit milli bir oyuncu.

fenerbahçe bu kadar darboğazda olmasaydı da bonservisini verip transfer edip, altınordu'da oynamasına izin verseydi. 1 - 2 yıl orada düzenli forma şansı bulmasını sağlayıp, sonra direkt kadroya dahil edecek bir yapılanma içerisine dahil edebilseydi. yani önüne 4 yabancı stoper transfer ederek forma rekabetine girmesini sağlamak değil, 3. ya da 4. stoper olma şansını tanıyacak bir yapılanmadan söz ediyorum. bu hemen her mevki için sağlanması gereken durum ya neyse.

fakat kulüp parasızlıktan böyle bir yatırımı göze alamıyor maalesef. zaten bu ffp de büyük takımların kendisini gösteren özellikle genç oyuncuları düşük maaliyete transfer yapabilmesi için var sanki.
Çer çöpe para basacağımıza altın alır gibi yatırım yapılması gereken topçu.
Neyse parası vereceksin kulübünde oynamasına devam ettireceksin 1 2 sezon daha. Bonservisi sende olacak. Sonrasında koy takıma kafan rahat etsin 3 4 sene. Gerekirse Avrupa pazarında takip edilen topçu elden de çıkartır, 2'ye aldığın topçuyu çift hanelerde satarsın.
Vizyon denilince bu tarz şeyler akla geliyor nedense.
ismi henüz ravil tagirov'ken geçen seneki alkass u17 turnuvası 'nda izlediğim, standart özelliklerini beğendiğim oyuncu.
sert oynayan, cesur, tabiri caizse kemik gibi stoper. ama standart olmanın ötesine geçebilecek gibi gözükmüyor, tek şansı mevcut özelliklerini çok üst seviyelere çekmek, belki o zaman avrupanın üst düzey kulüplerinin -sistemine göre- rotasyonunda, dönemlik formlarla hatrı sayılır kez ilk 11 oynayabilir. ama modern futbolda fark yaratacak çokyönlü bir stoper ışığı vermiyor.

yine de türk statüsüne geçmesiyle elbette türk takımlarını transfer yarışına sokacaktır, ve türkiye ligi için gayet uygun bir potansiyele sahip, demin bahsettiğim gibi, avrupa için biraz başka edinimlere ihtiyacı var, gelişirse geleceği parlak.
-------haber ---------
Fenerbahçe bu sezon Ravil Tagir’i 10’dan fazla maçta izletti. Liste başı oyunculardan biri ama şu an için Altınordu’ya henüz yapılmış bir teklif yok. Ravil Tagir, Fenerbahçe adına maçlarına giden herkesten geçer not alan bir isim oldu. Resmi girişim olursa yazacağım. @yagosabuncuoglu

-------haber ---------
yağız'a göre bütün izleyicilerden geçer not alan futbolcu. geçer not ne bilmiyorum. ama izlenmişse ve ona göre alınacaksa sıkıntı yok.

ayrıca 16 yaşındaymış. ben 22 falan sanıyordum. bu da bir artı tabi ki onun için.