kalitesini tartışmak cahilliktir fakat gerçekçi olup günümüzdeki form durumu, sağlığı vs göz önünde bulundurulursa diagne'den ötesini verebileceğine inanmıyorum. tek çiçekle bahar gelmez dediğimizde bizi dinlememişlerdi bundan dolayı yakındır gemilerin yanmaya başlaması. tamamen rvp sendromu yaşayacak olan favori forvetlerimdendir.

edit: imlâ hatası
galatasaray'ın kelimenin tam anlamıyla soyan futbolcu. pozisyon üretemeyen takıma, ceza sahası golcüsü almaları da terim'e yakışırdı. son üç sezon epeyi maç çıkmış, bu sezon çıkacağı anlamına gelmiyordu. olsa olmasa da fenerbahçe için farketmiyor.
hiçbir şeye üzülmüyorum kolombiya'dA bir televizyon kanalının sırf bu adam için galatasaray maçlarını satın almasına üzüldüğüm kadar.
bu oyuncu var ya, türk futbol tarihinin özetidir. galatasaraylılar gelmeden önce ''kocanız geliyor'', ''kuşlar daha gelmeden titremeye başlamış.'' gibi sözlerle abarttılar. olum, aklı başında hiç bir yönetici gerçek yaşı 35 olan (yakında 36'ya giriyor) bir adama 7 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme vermez. bu adam kronik sakat lan, hadi olmasa neyse, belki verilir diyeceğim, hala formunda diyeceğim ama yok işte lan bu adam kronik sakat bildiğin kronik :d. bir de gittiler 3.5 milyon euro da menejer parası verdiler. bak kolarov'a verilir. çünkü adam kronik sakat değil, ne vereceği belli, bayarsın 5 milyon buna. o istisna. ama böyle bir oyuncuya 7 milyon euro ve-ril-meez. bu kadar basit abi. şu denklemi de çözün bir zahmet ya.

gerçi bu transfer galatasaray yönetiminin değil, galatasaray taraftarının suçudur. twitter'da kaç gün boyunca tag falan açtılar lan. (bkz: ya falcao ya istifa) tag'lerini ben açmadım herhalde.

rvp ile kıyaslandığında rvp her türlü alır. çünkü rvp 31 yaşında geldi ve sakat haliyle bile 40'a yakın gol attı. ben bu kadarını bile beklemiyordum rvp'den. o günlerde de karşı çıkmıştım, şimdi de karşı çıkarım bir daha gelirse. an azından forma satışları vb. ile zararını kapattık. ama falcao öyle mi? 25-30 milyon euro masrafı kim karşılayacak? forma satışı desen kaç tane satılacak ki? ekonomik kriz var ülkede, dolar almış başını gidiyor, millet aç, forma satışları azalmış, nasıl çıkaracaksın yani parasını?

her zaman diyorum, türkiye emekli futbolcuların gelip tatil yaptığı yerdir. ben şu ana kadar yaşlı olup da beklenen/beklenen üstü bir performans veren iki futbolcu hatırlıyorum:
(bkz: didier drogba) (35)
(bkz: roberto carlos) (35)

bu ikisi hariç öyle ahım şahım bir performans veren birisi yok diye hatırlıyorum türkiye'de.

bu 25-30 milyon euro ile gidip kaç tane altyapı açar, kaç tane yeteneği altyapına ücretsiz alır tüm masraflarını karşılarsın. üstüne gidip bir de scouting ekibi kurar, brezilya'dan arjantin'den afrika'dan yetenekli futbolcu getirirsin. pilot takım alırsın kendine, yetenek ürettirirsin, alırsın, parlatırsın, satarsın. evet bunların hepsini yaparsın 25 milyon euro ile. az para değil, 170 milyon tl falan lan.

tek temennim fenerbahçe'nin şu transferden örnek alıp tüm parasını bir adama baymaması. bu seneki vizyonunu devam ettirmesi.

tanım: keriz parası yiyen futbolcu.
devre arası elden çıkarılacağını düşündüğüm futbolcu.

bence g.saraylılar enseyi gereksiz yere karartıyor. söz konusu falcao ise her zaman alıcısı vardır. önemli olan avrupa'dan teklif gelmesi. şu saatten sonra çin'e veya arabistan'a gideceğini düşünmüyorum çünkü orda alacağı kontratı zaten g.saray'dan almayı başardı adam.(*)