yaşına göre olgun bir oyuncu. duran topları - korner dahil kullanıyor. çalım atı, top sürebiliyor. stil olarak dybala'yı andırdı tabi boyunun da kısa olması belki de böyle bir benzerlik sezdirdi bilemiyorum. fakat sadece golü düşünen değil, asist yapma isteği de olan bir genç.
sağ ayaklı bir oyuncu olmasına karşın sol ayağı da çok iyi görünüyor. topla çok hızlı yön değiştirebiliyor olması, slalom yapabilmesine ve savunmaların içinden geçmesine sebebiyet veriyor, büyük avantaj. tabi kendi yaş grubu için söylüyorum. kalecileri önde yakaladığında aşırtma denemesi çok iyi bir özellik çünkü topa odaklanmak yerine önüne bakıyor oluşu, kalecileri ve savunmacıları takip ediyor oluşu çok iyi.
a takım seviyesi için henüz çok çok erken ama iyi bir golcü olabileceğine dair sinyaller veriyor tabi fb golcüsü olmak çok ama çok zor. semih şentürk bile o formayı alamadı. keşke eski golcülerimizin birkaçından eğitim alabilse. mesela niang'dan delicilik, hoijdonk'tan ve rvp'den bitiricilik, alex'ten saha görüşü gibi.
muhtemelen kaybolup gidecek genç yetenektir. birbirimizi kandırmayalım alt yapımızdaki değerlere sahip çıkamıyoruz, kaldı ki elinden tutup a takım'a yükseltecek eğitim ve cesareti gösterecek bir sistemimiz hâla yok.
Gelecek sezon Avrupa'da bir kulübe kiralık gönderilmesi gereken oyuncumuz.

Rezerv lig olsa oraya gitmesi gerek ama halihazırda bir rezerv lig kurulması gene mümkün olmayacak gibi. O yüzden Belçika ya da Hollanda liginden bir takımla anlaşıp gelişimi gözlenmeli. Çünkü 2 sene sonra fenerbahçe'de oynatılır mi? U19'dan gelen hiçbir kimseye süre verilmeyeceği ortada iken mutlaka avrupa piyasasına çıkarılmalı. En azından orada gelişimi daha mümkün, uyduruk u17de süre almasını beklemek yerine.
Bakın bugün kimse konuşmuyor ama Ömer Faruk ders olmalı, Melih bostan ve benzeri değerlerimize aidiyet kazandırmayı başarmak ve menajerlerden uzak tutmak zorundayız.
Futbol takımımızın altyapısındaki oyuncular içerisinde şu an en çok umutlu olduğum isim. TFF 2. Lig ekiplerinden Serik Belediyespor'a sezon sonuna kadar kiralanmış. Pandemi nedeniyle yaklaşık bir senedir maça çıkamıyordu altyapı oyuncuları. Gelişimini sekteye uğratmamak adına çok güzel bir hamle. Umarım süre de bulur.
Kiralandığı takımda süre alamayan oyuncumuz.

Kim, neden, hangi düşünce ile o takıma kiraladı Melih'i???

Kendisi mi istedi, emre b mi yolladı, gittiği kulüp mu istedi? Elbette bu soru ne sorulacak, ne de cevaplanacak. A takımın santrafor eksiği varken bari idmanlara gelseydi daha iyiydi. Yazık oldu.
Pandeminin en çok vurduğu genç oyuncular ve bunlardan birisi de Melih bostan. Pandemi yüzünden forma giysin dedik, çocuğa forma vermemişler.

Westerlo ile ilişkiler devam ediyorsa oraya gitsin bari, bizde oynatmayacaklar bellki ki. 2004 doğumlu bir futbolcu olarak gelişim göstermesi gereken yaşlarda 1 sezon daha havlu sallayıp, ayak tenisinde eksik oyuncu açığını kapatıp, 5'e 2 top kapmada sürekli ortada olan oyuncu olmaması için mutlaka süre almalı. Öyle 5-10 dakika değil, gerekirse parası da verilip oynatılması gerekiyor.
kun aguero'nun gençliğini anımsatan wonderkid'imiz. arda güler canımız ciğerimiz ama bu çocuk başka bir şey topla ilişkisi kusursuz çok çabuk ivmeleniyor hızlı karar verip uyguluyor umarım harcanmaz.