galatasaray'ın şaka maka gomis'i gönderip, daha sonra yarım sezonu boş geçip en nihayetinde 10 milyon euro vererek imzaladığı balon. sonra bu balon patlayınca da 2019 yazında önümüzdeki ay 36'dan gün almaya başlayacak olan falcao balonunu getirdiler. komik takımlar vallahi.

xd
galatasaray ın gereksiz para savurma vakalarından biri.gomis i ücret bahanesiyle gönderip gelen paranın bir kısmıyla erling haland ı alabilirlerdi.molde ye zamanında 3m teklif etmişler.fakat bunu taksite bağlamak istemelerini molde kabul etmemiş.sonra salzburg 5m ye transfer etmiş.galatasaray da o sezon ilk devre santraforsuz oynadı akıl sıfır.sonra da kasımpaşa nın golcüsüne 10 milyon euro ödediler ilk başta.iyi ki alamamışlar haland ı ligin tozunu attırırdı malum.
doğada bir olayın oluşu diğer olayları doğrudan etkiler. kendisi yerine haaland'ın alınması daha mantıklı olurdu elbette ama haaland'ın türkiye'ye gelmesi sonucu burada ne kadar gelişeceğini kimse bilemez.
2018-2019 yılında 29 maçta 30 gol atarak Süper Lig tarihinde bir sezonda en fazla gole ulaşan yabancı futbolcu unvanını bafetimbi gomis'in elinden alan futbolcu.