NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ta forma giyen Amerikalı profesyonel basketbolcu.

2,03 m boya ve 113 kg ağırlığa sahip olan James, kısa forvet ve uzun forvet pozisyonlarında görev yapmaktadır.
çok iyi bir fiziği, harika bir atletizmi ve müthiş oyun bilgisi olan basketbolcu. 2010'DAN BERİ LİGİ DOMİNE ETTİĞİNİ SÖYLEBİLİRİM AMA bana göre jordan ve kobe' den sonra geliyor.
Dün abd'de yaşanan vahşete tepki göstermiş basketbolcu.

****
Amerika Birleşik Devletleri'nde polislerin siyahi vatandaşlara karşı yürüttüğü davranış "Pes" dedirtti. ABD'nin Minneapolis kentinde dün George Floyd isimli bir siyahi vatandaş, polisler tarafından öldürüldü. Sosyal medyada paylaşılan videoda polisin yere yatırarak diziyle boynuna bastığı Floyd, dakikalar boyunca defalarca 'Lütfen, nefes alamıyorum, lütfen' diye yalvarırken bu görüntülere bazı ünlüler sessiz kalmadı. Bu isimlerden birisi de aktif basketbolcular arasında en iyisi olan LeBron James'ti.

Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James, sosyal medya aracılığıyla anın fotoğrafını paylaşarak "Şimdi anlıyor musunuz??? Yoksa hala bazı şeyler bulanık mı? Uyanın artık!" şeklinde mesaj paylaştı.
fanatik.com.tr
embesil fan kitlesinden nefret etsem de kendisine çok büyük bir saygı duyduğum çağımızın en iyi basketbolcusu. sosyal ve siyasi konularda her zaman çekinmeden eleştirisini yapıyor. trump'a da, sisteme de patronlara da gerekli gideri yapıyor yeri geldiğinde