tam adı augustine azuka "Jay-Jay" Okocha (d. 14 Ağustos 1973, Enugu), Nijeryalı eski millî futbolcudur.
1996'da Eintracht Frankfurt takımından Fenerbahçe'ye transfer oldu. Türk vatandaşlığına geçen Okocha, Muhammed Yavuz adını almıştır.1998'de 16,5 milyon dolara Fransa'nın Paris St-Germain takımına transfer olmuştur. okocha futbol kariyeri boyunca kırmızı futbol ayakkabıları ve frikik atışları ile iz bırakmıştır.
bugün ihtiyar haliyle gelip 15 dakika oynasa hala kadronun yarısından fazlasına göre fazla iş yapacak yetenek.
fransa 98'te psg yöneticileri kendisini seyredip, beğeniyorlar. menajeri ilgilendiklerini söylüyor fakat menajeri doğru hatırlıyorsam turnuva bitene kadar bunu okocha'ya iletmiyor. bizim başkana haber uçuruyor, psg'nin ilgisi var ne düşünürsünüz diye. aziz yıldırım da ederi gelirse satarız diyerek yanıt verdi. nijerya gruptan çıktıktan hemen sonra elenince menajeri haberi okocha'ya iletiyor ve birden hiç aklında olmamasına rağmen fransa ligi aklını çeliyor. hatta eurosport'tan canlı yayınlanan bir ligde oynamak istiyorum diye yanıt veriyor. sonra da gidiyor işte.
keşke 1 2 sezon daha izleme fırsatına erişseydik, burada yapacağı daha fazla şeyler vardı. iz bıraktı ama efsane olabilirdi. olamadı.
Keşke kariyerinin sonuna kadar fenerbahçe de oynasaydı. En azından lig şampiyonluğunu hakediyordu. 2001 senesinde takımda olmasını isterdim, bize güzel miktarda para kazandirmasina rağmen.