basın Şeref Kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci, spor yazarı.

Doğum tarihi: 1932, Tiran, Arnavutluk
Ölüm tarihi ve yeri: 6 Şubat 2001, Çapa, Fatih
Ölüm sebebi: Ani kalp durması

(bkz: viki)
"Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz. "

Sözlerinin sahibi.
“Türkiye’de, Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler, parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar meyhaneler, fuldür. Statlar Türkiye’nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe, gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa; Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp; mezarlık olur." Diyerek geçmişten günümüze harika bir tabloz çizmiştir.
Şampiyon olamadığımız dönemde ülke gerçeklerini de karşılaştırınca ne kadar da doğru yazmış diyor insan.
Fenerbahçe'nin bu arabesk, yılışık, uyuz hallerini görseydi zamanında o malum lafı edermiydi acaba. O öyle bir laf ki fenerbahçe taraftarını yıllar boyu uyutan, arabesk hale getiren.