kullanıcı sayısının artışına engel olacağını düşündüğüm problem. teknik kısmıyla ilgili en ufak bilgi sahibi değilim ama bir an evvel bu sorunun çözülmesi lazım. olmuyorsa da neden olmadığına dair biilgi verebilecek olan varsa sevinirim.
tek kelime ile amatörlük olan durum. sözlüğün büyümesi isteniyorsa, ahmet ercanlar ve serdar ali gibilerinin takipçilerini çekmeliyiz. google'a yazınca önce ekşi'nin sonra galatasaray sözlük'ün reklamını yapıyoruz.
nerede çokluk varsa oradan şüphelenirim ben. o yüzden ben de bir yerlerden sorup soruşturarak sözlüğe dahil olabildim. ekşi sözlük'ün geldiği son hali biliyorsunuz. spor başlıkları o kadar rahatsız etti ki insanları gündem filtresinden kaldırma yeniliği eklendi. buraya da aynısının olmasını istemiyorsak alımlarda çok dikkatli olmamız lazım. acele etmek bize bir şey kazandırmaz.
bir üstteki yazara katılıyorum. laci sözlük'e kayıt olmak isteyen birisi uğraşıp da olur zaten. ben öyle oldum mesela. 20 güne yakın uğraştım. her gün saatlerimi vermedim tabi, ama toplamda 5-6 saat uğraşmışımdır. sonucunda twitter'dan onaylatıp kaydoldum.

eğer bir bu kadar daha yazar alınırsa artık yazarlığın kapatılıp çaylaklık sistemine geçilmesi gerekiyor bence. sanırım çaylaklık listesi var ama o kadar gelişmiş değil, 15 dakikada çaylaklıktan kurtuluyor millet.

ekşi sözlük'teki şu entry doğruyu yansıtıyor mu bilmiyorum ama iyi ilerleme kaydedilmiş. 100-200 tane daha yazar alınırsa, artık aylık ya da 3 aylık yazar onaylama sistemine geçilebilir diye düşünüyorum.

ayrıca, bu sorunun da yeterli yazar sayısına ulaşıldığında çözülmesi gerekiyor.

tabi bunlar tamamen benim fikrim, yönetim'de her hangi bir sözüm yok. yanlış anlaşılmasın(*)

tanım: şimdilik önemli olmayan, ileride önemli olabilecek bir sorun.