Futbolcu

Doğum Günü: 01.01.1970 (54)

Ülke: Galler

Bayrak
Boy: 1.85
Mevki: Sağ Kanat
Ayak: Sağ
Ligi: La Liga
6 Eylül'deki Bulgaristan maçında 90 dakika oynadıgı halde 'Diz sakatlığım var' diyerek real madrid ile idmanlara çıkmayı reddeden Galli oyuncu.
altın çağında en güçlü özelliği atletizmi olan(*) kanat oyuncusu.

ilk tottenham yıllarında ben izlemekten müthiş keyif alırdım. kariyerine sol bek başlasa da, müthiş patlayıcılığı ve özellikle canavar sol ayağıyla gittikçe kaleye yakın tercih edilmeye başladı. sıkışan maçı bazen serbest vuruşlardan, bazense topu soluna çekip çıkardığı füze misali şutlarla açabilirdi. çok golünü hatırlıyorum öyle ansızın topu soluna çekip inanılmaz bir şut çıkardığı. muhtemelen west ham united'a attığı bu gol güzel bir örneğidir ne demek istediğimin.

real madrid transferine kadar benim çok komple bir sporcu olarak gördüğüm, izlemeyi de pek sevdiğim bir oyuncuydu. ispanya'da tutmadı. muhtemelen mental problemlerin de etkisiyle sık sık sakatlandı, sakatlıklardan dönemedi. mental problemler diyorum çünkü bir dönem saçkırana dahi yakalanmıştı adam.

başarılar diliyorum 2. tottenham döneminde. mourinho'nun artık herhangi bir şekilde başarılı olabileceğimi düşünmesem de, belki londra havası iyi gelir bale'a.