Futbolcu

Doğum Günü: 16.06.1986 (38)

Ülke: Uruguay

Bayrak
Boy: 1,90
Mevki: Kaleci
Uruguaylı kaleci.

Şu anda Süper Lig takımlarından Galatasaray'da forma giymektedir. Kariyerindeki ilk ve tek golünü 8 Nisan 2012 tarihinde oynanan normal sezonun son maçı olan Manisaspor - G.saray maçında kaleci Volkan Babacan'a penaltıdan atmıştır.
türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi kaleci. galatasaray'a 3 puanı aldırdı bugün. alanya'nın 21 şutu var kaleye. galatasaray'ın ise 7.

kendisi galatasaray'dan gittikten sonra galatasaray'ı kurtarabilecek kimse kalmayacaktır.
Hamza Hamzaoğlu döneminde 1 şampiyonluğa direkt katkısı vardır bu adamın. Rakip takımda ama parasının hakkını veriyor.

Bizim kaleciler de her sene 8-10 tane jenerik gol yesin!!!
2014-2015 sezonunda gösterdiği performans süper lig tarihinin açık ara en iyi kaleci performansıdır.

kendisi galatasaray'dan ayrılınca galatasaray'ın eski günlerine(*) döneceğini düşünüyorum. zira galatasaray'ın mevcut piyasa şartlarında kendisi gibi bir kaleci bulması imkansız, iyi kaleciler artık 50 milyon euro'dan başlıyor. dolayısıyla ya altyapıdan bir tane kaleci çıkartacaklar ya da ortalama bir kaleci ile idare etmeye çalışacaklar.
Galatasaray futbol takımına transfer olduğu sezondan beri ligin kaderini belirleyen ana karakterlerden birisi oldu.

İyi bir kaleci, hücum gücü iyi olan takımı her zaman üst seviyeye çıkarır. Yıllarca ikinciliğe abone olurken tek eksiğimiz iyi bir kaleciydi. Ama vefa ve adamlık adı altında yıllarca volkan Demirel'e tahammül edilerek takımın altı oyuldu.

2010 yılında Galatasaray'a değil de fenerbahçe'ye transfer olmuş olsaydı muhtemelen şampiyonluk sayıları bizim lehimize 24e 18 falan olurdu. Çok farklı seviyede kalecilik yaparak yıllarca hem hocaları, hem önündeki savunmaları hem de kritik goller kaçıran hücum oyunlarını kurtardı. Bizse aynı dönemde yediğimizden fazlasını atmaya çalışmakla meşgul olduk.

Hamza Hamzaoğlu bu ligde çifte kupalı hoca ise tek sebebi maçlarda takımı onlarca pozisyon vermesine rağmen 1 0 kazandıran muslera'dır.

Centilmen ve örnek karakterli de bir sporcu olması itibariyle imrenilen bir futbolcudur. Umarım Galatasaray ile son sezonu olur.
kalecinin neden önemli olduğunu ispatlayan galatasaray futbolcusu.

yıllardır iyi bir kalecimiz olmadı. son yıllarda takıma gelen en iyi kaleci altay olduğu için biz altay'ı çok iyi sanıyoruz.

geçmişe baktığımız zaman galatasaray'ın kalede pek bir sorunu olmadığını görüyoruz. mutlaka iyi bir kaleci buluyorlar. muslera da bunlardan birisi. tek sıkıntısı ayakları düzgün değil. ama o da o kadar önemli değil fatih terim galatasaray'ı için.

2014-2015 sezonu şampiyonluğunu tek başına bu adam almıştır. galatasaray o sezon çok fazla pozisyon veriyordu ama kendisi birçok mükemmel kurtarışa imza attığı için galatasaray 77 puan toplayıp şampiyon oldu.

edit: ekleyelim, altay'a kötü kaleci demiyorum.
"Türkiye'de günde 300 vaka açıklanıyor. Ülke başkanı, dini hastalığın önüne koydu. Dualarla işin içinde çıkabileceğini düşünerek işleri karmaşık hale getirdi." (ESPN)