sakatlanan ve sezonun büyük kısmını kaçıran vargas yerine amerikalı jordan thompson'ı çaprazı aldık.

vargas kadar ikonik biri değil ancak çok atletik ve akıllı bir oyuncu. en az vargas kadar katkı sağlayacağını düşünüyorum.

https:/www.voleybolplus.com/jordan-thompson-fenerbahce-opette/
bu takımın sağlık ekibi hakkında birkaç şey yazmak istiyorum. yazdıklarım kesinlikle mesleklerine veya kendilerine yönelik bir saldırı olarak algılanmasın ama ortada anlayamadığım bir şey var. bu takımın başından sakatlıklar eksik olmuyor, neden? dicle bütün sezon oynamadı. ameliyatı daha uygun bir zamanda yapılabilir miydi? mihajlovic'in parmağındaki kırık, vargas'ın bileğindeki kırık neden bu kadar geç iyileşti. daha da önemlisi neden kırık oluştu keza damla'da da aynı durum var. ya beslenmelerinde sorun var, kendilerine bakmıyorlar, antrenman temposu çok ağır veya yanlış olabilir. bu sadece şanssızlıkla açıklanacak bir durum değil. bundan daha da önemlisi yapılmayan açıklamalar. x oyuncumuz bir süre sahalardan uzak kalacaktır diye açıklama yapılıyor. bir süre lafını bu sezon o kadar sık duydum ki. kırık, çıkık, çatlak vb. teşhis belli ve tahmini olarak süre verilebilir. takımdaki bazı oyuncularla birlikte sağlık ekibinin de gözden geçirilmesi taraftarıyım.
bu yıl da yanlış transfer politikası izlemekte olan kulüp. bakalım transferler bittiğinde elimizde nasıl bir kadro olacak ama vakıfbank ile boy ölçüşemez gibi duruyor şu haliyle. piyasada yabancı smaçör kalmadı. umarım çoktan anlaşılmıştır, yoksa sırf laf olsun diye transfer yapılacak.
yönetimin elini attığı yerin kuruması yüzünden seneye muhtemelen yabancısız veya 1-2 yabancı ile oynayacak takım. Kulüp tarihinde açık ara en sevdiğim sporcumuz olan eda erdem 'in de çok istediğini bildiğim şampiyonlar ligi kupasını bir daha alamayacak olmak, en az gs-ts kadar rekabet içinde olduğumuz vakıfbank ve eczacıbaşı takımlarına her maçta yenilmek, sıradan bir voleybol takımı olmak asla istemiyorum. gamova geldiğinde, sonrasında aydınlar döneminde, sonrasında da nokta transferlerle her zaman zirveye oynayan bir takımdık. aydınlar sonrası bir yıl çok kötüydük, onda da yönetimin hatası vardı. yönetim bütün branşları kurutup oradaki kaynağı futbola aktarıp şampiyonlar ligini mi alacak bilmiyorum ama voleybol, basketbol, atletizm vb. branşlar sadece para kazanmak için yok.bu ülkede sporu desteklemek için mümkün olduğunda çok branş kurmak, çocukları da o branşlara yönlendirmek zorundasın. aksi halde spor kulübüyüm diye geçinmeyeceksin. isminden de spor kulübü ifadesini kaldıracaksın. fenerbahçe bir branşta varsa zirveye oynar, aksi halde kapat branşı ve ben futbol kulübüyüm de.