Yazın Obradovic sonrası romantik taraftarlar tarafından şiddetle başa geçmesi istenen yardımcı koçumuz. Paçasından amatörlük akan Ali Koç yönetimi nasıl bu hataya düşmemiş hayret. Hiçbir aksiyonu yok sadece seyrediyor. Kadronun eksik olması şu 2.5 CSKA maçındaki yetersizliğini gizleyemez.
Tofaş'ın başına geçeceği konuşulan yardımcı koçumuz. NBA yaz kampları, Obra'nın yanında geçen yıllar, Altyapı Milli Takımları'ndaki görevleri derken birinci adam olmasının zamanı gelmişti.
6. kez nba yaz liginde görev almaya giden ve bizi gururlandıran asistan koç.

baş antrenör olmak gibi bir amacı varsa artık o büyük adımı atması gerekiyor. şöyle gidip orta sıra takımı çalıştırsa tecrübelense süper olur kendisi için. obradovic'in eski yardımcısı cska koçu itouidis banvitte başladı. ergin ataman telekom'da ufuk sarıca beşiktaş'ta. hiç biri tepeden başlamadı sonuçta.

ama öyle bir niyeti yoksa halinden memnunsa biz de kendisinden memnunuz bilgisine de obradovic kefil olmuşsa diyecek sözümüz yok.
Bu kadar nba'e davet edilen birisi artık ya orada bir takımın yardımcı antrenörlerinden birisi olmalı ya da yukarıda da denildiği gibi kariyerine başlamalı. Ne uzayayım ne kısalayım ile olmuyor.
Alexander Djordjevic hamlesinden sonra bu sene takımda kalmasını beklemek mantıksızdı. Üst üste 6. NBA Yaz Ligi tecrübesi sonrası Utah Jazz koçu Quin Snyder'in ekibinde yer bulmuş. Ben bir BSL takımının baş antrenörü olur diye umuyordum ama kariyerini böyle çizmiş. Sonuçta NBA'de yardımcı koçluk çok daha prestijli ve karlı bir iştir.

Geçen sene bütçede ciddi düşüş yapıldıktan sonra denenmemiş adamın bu sene tekrar yatırımı artırdıktan sonra denenmesini beklemek hayalcilik olurdu. Ayrılması her iki taraf için de hayırlı oldu. Umarım ileride iyi bir baş antrenör olarak döner.