Futbolcu

Doğum Günü: 17.02.1990 (34)

Ülke: Bosna-Hersek

Bayrak
Boy: 1,72
Mevki: Sağ Kanat
bildiğim kadarıyla sezon sonu sözleşmesi sona erecek futbolcu. bu, kendisini ekstradan değerli kılıyor. moses sonrası sağ açığımız için çok iyi bir alternatif gibi duruyor.
ancak ilginç bir şekilde bu sezon performansında geçmiş yıllara göre düşüş görüyorum. okan buruk'un yeni oyun anlayışına intibak etmekte de zorlanıyor olabilir tabi. genelde sözleşmesinin son yılında futbolcuların uçmasına alışık olduğumuz için bana biraz garip geliyor.
kontratı 30.05.2021'de bitmektedir. devre arası geleceğine ben de inanmıyorum. hele ki başakşehir avrupa macerasına devam ederse iyice ihtimaller azalıyor. öte yandan bizde bu paraları karşılayabilcek bir bütçe de bulunmuyor. onun yerine doğu avrupa'dan genç bir muadilini aramak ve sonrasında para kazandırabilecek gençlere yönelmek en mantıklısı olacaktır. gelmesine karşı değilim ama kasamızdan çıkan paranın geri dönüşü de olması lazım.
kesinlikle çok yetenekli ve çok karakterli bir futbolcu.
ligde en sevdiğim futbolculardan.
takımımıza gelmesi olumlu olur ama şu an için zor gibi.
kesinlikle ilaç gibi gelmeyecek olan kanat oyuncusu.

bazı renktaşlar hala farkına varamadılar, fiziken zayıf bir futbolcunun (özellikle hücumcu) anadolu kulüplerinde oynadığı gibi fenerbahçede oynaması çok zordur. çünkü küçük ve orta kulüplerde oynadığı ve kendisine karşı oynanan futbol ile bize karşı oynanan futbol aynı değil. aynı açık alanlar, aynı konsantrasyon olmuyor. anadoludan gelen bir çok hücumcunun başarısız olmasındaki temel etkenlerden biri de budur. visca da oyun zekası yüksek ancak fiziken zayıf bir oyuncu. başakşehir formasıyla gösterdiği performansın maksimum yarısına ulaşabileceğini düşünüyorum ligin yukarıda bahsettiğim dinamiklerinden dolayı.
sezon başında fenerbahçe'ye gelmesini çok istediğim futbolcuydu, hala daha öyle. öyle ya da böyle bize skor yapabilen hücum oyuncusu lazım, bu adam iyi kötü her sezon 10-15 gol 5-10 asist yapıyor bu sezon daha 10 maç oynandı 3 gol 3 asiste ulaşmış bile ligde. moses da iyi, rodrigues de iyi ama skor katkıları sınırlı.