Fransız futbol antrenörü, yetenek avcısı, sportif direktör.

Daha önce Monaco, Saint-Étienne, Arsenal, Tottenham Hotspur, Liverpool gibi takımlarda çalışmıştır. Şuan Fenerbahçe'de görev almaktadır.
İstanbul'da yaşayan Fransızlar'ın kurduğu derneğin Ülker Stadı’nı ziyaretine eşlik ederken açıklamalarda bulunmuş sportif direktör.

- ”Burası maç hakemlerinin kaldığı oda. Bu sezon birçok kez bu kapıyı kırmamak için kendimi zor tuttum (Gülerek).”

- ”Rakip soyunma odası... Buraya ben de sizinle birlikte ilk kez geldim.”

- (Zidane, İbrahimovic, Hazard, Beckham gibi isimlerin formasının olduğu duvarı göstererek) “Burada, Fenerbahçe’ye rakip olan ünlü oyuncuların formalarını asıyoruz. Bu duvarı en kısa sürede dolduracağız!”

- ”Basın odası... Maçları kazandığımızda 4, kaybettiğimizde 2 oyuncu demeç vermek zorunda. Kötü performans sergilediğimiz maçlardan sonra oyuncuları konuşmaya ikna etmek zor oluyor.”

- ”Yönetim Kurulu’nda 3 kadın var. Şu anda yok ama ileride kadın antrenörlerimiz olmasını hedefliyorum. Bir keresinde erkekler ceza aldığı için 40 bin kadın taraftarımızın önünde oynamıştık.”

- ”Rehberin söylediğine göre, burası Türkiye’de Atatürk büstünü görebileceğiniz tek stat! Atatürk, kulübümüzün bir parçası değildi ama Fenerbahçe’yi ziyaret etti.”