1909 yılında kurulan kulüp , iç saha maçlarını 81.359 kapasiteli signal iduna park stadında oynamaktadır. Avrupanın en ateşli taraftar gruplarından birine sahiptir . 81 bin kişilik bu stadyumun en efsane tribünü Sarı Duvar olarak bilinen Güney Tribünü'dür. Taraftarların 25 bini bu tribündedir.

Kulübün Başarıları
1 şampiyonlar ligi kupası
8 bundesliga kupası
4 almanya kupası
1 FIFA Kulüpler Dünya Kupası
1 kupa galipleri kupası.
6 almanya süper kupası .
x (tweet)


--- alıntı ---

Unsere Gedanken sind bei den Opfern und Angehörigen des islamistischen Terroranschlags von #Nizza.
--- alıntı ---

türkçesi "Dualarımız Nizza'daki islamist terör atağında hayatını kaybedenlerle." olan bir tweet atmışlar.

her müslümanı terörist zanneden faşist zihniyetin bilmem kaç yüzüncü ürünü işte bu. bu dünya her zaman güçlünün zayıfı ezdiği iğrenç bir yer. sorunu yanlış yerde arıyor insanlar. kendileri de biliyor aslında yanlış yerde aradıklarını, sadece itiraf edemiyorlar.

en son yeni zelanda'da camilere saldırıldığında ismi sadece "shooting"di nedense. hiç "christian terorist" gibi bir ifade ile karşılaşmadım ben şu ana kadar. ama aynısını bir müslüman yapınca "islamist terrorist" oluyor bunun adı nedense. algı yapmak tam da budur işte. dünyada bunu görmezden gelen o kadar faşist var ki maalesef. ikiyüzlülük, riyakarlık, çifte standartlık, faşistlik kanlarına işlemiş bu insanların. bu dünya çok kötü bir yer gerçekten, bundan emin oldum "bir kez daha".
son 4 lig maçında 4 puan alabilen futbol kulübü.
bayern-leipzig oynuyor, sen frankfurt ile berabere kalıyorsun.
bu performansla şampiyonluk hayal, daha bayern god mode'u açmadı bile.