adı fenerbahçe ile ciddi anlamda anılmaya başlanan, kayserispor orta saha oyuncusudur. gana menşeilidir.

orta saha çöplüğünü hafifletip, mensah'ı box to box olarak oynatmayı düşünürsek aradığımız kan olabilir. tarzını appiah'a benzetsem de, onun bir tık altı diyebiliriz.
Kayserispor'un box to box ortasaha oyuncusu. Fenerbahçe ile adı anılıyor. Topla dikine gidebiliyor bu mükemmel bir özellik. Gustavo ile süper ikili olurlar ileride kruse'nin performansı artar. Ancak takımda o kadar çok ortasaha oyuncusu var ki onlar ne olacak diye düşünmeden edemiyor insan. Alınmasına israf gözüyle bakıyorum ben.
Herhalde elimizdeki orta saha rotasyonu yetersiz olmalı ki birkaç adet daha merkez orta saha transfer edilmek isteniyor. Benim pek ihtimal verdiğim bir transfer değil, gustavo yeni geldi, ozan ve ciğerci var. Belki son senesi olan Emre var. Ölü bir Tolgay var. Bir anda gözden düşen jailson var. 8-10 oynayabilen zajc var. Kadro dışı kalan ekici var. Pek düşünülmese de isla ve dirar da merkezde oynayabiliyor. Yani var oğlu var.

Sadece Türkiye ligi ve kupasında oynayan bir takım için yeterli bir rotasyon bence. Zaten sınırlı bir transfer bütçesi varken onu da bu oyuncuya gomerlerse affedersiniz ama siktirsin gitsinler. O yüzden böyle bir ihtimali yok satıyorum bu devre arası icin. Seneye Emre bırakır futbolu, jailson satılır ozan sözleşme uzatmaz vs o zaman gelsin ilk pazartesi işe başlasın.
fiziğine bakınca appiah veya aurelio gibi box to box yapan 8 numara sanıyorsun ama adam maç seçiyor. 3 büyüklerin maçı dışında diğer maçlarda çok verimsiz. zaten bu mental sorunları olmasa atletico madrid mensah'ı buralara sürmezdi
Takımda kalması kesinleşmiş futbolcu.

Kayserispor basın sözcüsü orta mustafa Tokgöz :

"Mensah'ın Kayserispor'dan ayrılacağı yönündeki haberler tamamen yalan. Mensah ile sözleşmemiz belli. Kendisine gerekli ödemeler yapılıyor. Mensah, Kayseri'de olmaktan ve Kayserispor'da oynamaktan mutlu. Mensah hiç bir yere gitmiyor, gitmeyecek."
ligdeki takımlar içinde, merkez orta sahada oynayıp da hem teknik hem de çalışkanlığı bir arada barındıran nadir futbolculardan, bu yüzden çok değerli.

fenerbahçe'nin yabancı kontenjanında hala 2 kişilik yer olduğu için, elini çabuk tutup mensah'la hemen anlaşmaya çalışabilir, ve olur da gelirse fenerbahçe'nin banko futbolcusu olur, luiz gustavo'nun yanında tempo yapabilecek, emre'yi rahatlatabilecek, kruse'nin oyun alanını daraltabilecek, kısacası her türlü faydası olabilecek bir transfer olur. hele ki tolga ciğerci gibi tempolu bir boxtobox ile birlikte oynaması halinde (arkalarında emre veya gustavo ile) fenerbahçe çok sağlam bir merkez üçlüye sahip olur.