Futbolcu

Ülke: norveç

Bayrak
Mevki: santrfor
eğer 4-4-2 sisteminde oynasaydık yanına vedat'ı da koyardık harika ikili olurlardı. tabi ki görmek isteyeceğim bir santrfor. ama yine de vedat mı sorloth mu deseler vedat'ı tercih ederim zira vedat defansa falan geliyor, sahanın her yerinde kısacası.

bu biraz da ersun hocanın oyun sistemiyle alakalı. vedat'ı sorloth gibi de kullanabilirdi. faydalı da olurdu ama demek ki böyle daha faydalı ki bu sistemde kullanıyor. sörloth ise hiç vedat'ın fenerbahçe'de oynadığı sistemde oynamadı dolayısıyla sahanın her yerinde olsaydı nasıl oynardı bilmiyoruz.

ama genel olarak kabul edebiliriz ki kaliteli bir santrofor. trabzonspor taraftarının eleştirdiğini de görüyorum ara sıra.
hala ama hala tam olarak iyidir, kalitelidir diyemediğim forvet. ingiltere'de 2 sezonda 0 gol 0 asist istatistiği var. muhtemelen gol kralı olur ama tam bir anadolu takımı golcüsü imajı bıraktı benim üzerimde.
Fiziğine rağmen hiç de yavaş olmayan, topla becerileri de gayet ülke için yeterli olan bir santrafor. Bu adam santrafor olmasına rağmen forvetin de yaptığı işleri yapabiliyor.

Bu sezon gustavo ile birlikte en iyi yabancı transferi net.