Türk hekim, eski hakem ve spor yorumcusu.

Pek çok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır.

Şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra asıl mesleği olan hekimliği de sürdürmektedir.
"fenerbahçe sevilla'yı elerse bikini giyerim" sözünün sahibi.

tabi daha sonra bikini giymemiştir ahmet. sözünün eri değildir yani. sözüne bakılmaz
Geçenlerde demişki; faal bir hakem hafta içi bana bazı hakemler fenerbahçeye karşı cephe alıyor diyen ama herhangi bir isim vermeyip ortalığa bomba koyup kaçan hakem eskisi.

Madem bir şeyler biliyorsun söyle kardeşim böyle ortalığa yem atıp kaçma
Savcılar bAna işkence yapsalar bile o hakemin adını söylemeyeceğim diyen kişi. Yaşanacak olayları ben size şimdiden söyliyim, muhtemelen bu deliyi bir hafta içinde savcılığa ifade için çağıracaklar, bu da Reyting uğruna şebeklik yaptım diyecek olayda burada kapanacak. Suç bunda değil, suç bu palyaçonun lafı ile iş yapmaya kalkan fenerbahçe yönetiminde. Ellerinde bundan başka bir kanıt varsa o zaman işler değişir, ama cidden savcılığa ahmet çakar'ın lafı ile gittilerse büyük rezilliğe imza attılar demek.
toroğlu'nun sağlam ayar çektiği futbol yorumcusu.

az önce lüzum üzerine ahmet çakar ve erto'nun tiktok yayınına girdim, ''hocam toroğlu sana geçirmiş'' mesajı attım hoca buna ifade özgürlüğü cevabını verdi, eyyyy ahmet çakar sen kartonun tekiymişsin bunu tüm türkiye duysun karton ahmettt.

edit: gözlerimi kısarak söylüyorum bunları.
Ahmet Çakar: "Bayram değil seyran değil. Belhanda ve Onyekuru Fenerbahçe'nin kulübesine 4 işareti yaptılar. Galatasaray arka bahçesi ile maç oynayacak."

çok doğru yerde hamle yaparak çakalların manevra alanını daraltan eski hakem, zaten bunu bir tek ahmet çakar söyleyebilirdi, seviyorum bu adamı.