henüz 18 yaşında olan sol bek.

bu yaşında ne işi var erzurumda cidden anlamıyorum. gönderebiliyorsan belçika, hollanda gibi ülkere gönder ya da bırak kalsın kulüpte.

edit : şimdi tekrar baktım da zolguldak'a gitmiş bu sefer de :) dolu dolu anadolu.
sezon başındaki hazırlık maçlarında ofansif olarak umut verse de defansif olarak biraz zaaflarının olduğu görülmüştü. genç futbolcu, üzerine katarak oynatırabilirdi ama maalesef yılların geleneği olarak oynatılmadı. sol bekte dirar'ın oynayıp abdülcebrail'in yüzüne bakılmamas bir fenerbahçe geleneği maalesef...altyapımızda bir çok genç futbolcu var. bazıları yeteneklerini daha sonralardan gösterebiliyorken bazıları şans bulamadan alt liglerin yolunu tutuyor. bence fenerbahçemizin mutlaka yurt dışında bazı takımlarla anlaşma yapması gerekiyor. yukarıdaki adlı yazar arkadaşımızın da dediği gibi. ingiliz takımları belçika ve hollanda liglerine oyuncularını gönderip pişmesini sağlarlar. biz de eğer takımda şans bulamayacak durumda iseler anlaşma yapılan bu takımlara "oynama garantisi" ile kiralık verilip gelişmesini sağlamalıyız. bu çocukların üzerine gidip kendi kendine "e gelişmiyor bu" dersek biz daha çok hasan ali'lere, dirar'lara kalırız...
Fenerbahçe seviyesinde olmayan futbolcu. Sene başında hazırlık maçlarında da görmüştük bunu. Ama potansiyelli bir gençti. Bu gibi durumlarda oynatma garantisi alarak "avrupa"ya 2. Lig takımlarına kiralık olarak gönderilmeli futbolcular. Türk takımları oynatmıyor zira.Mesela beşiktaş da ajdin hasic'i ümraniyespor'a kiraladı. Üstelik hasic çok potansiyelli bir futbolcu. Ama ümraniye fazla oynatmadı diye biliyorum. Yani oynatma garantisi şart.