ata'sının huzuruna çıkmış gençler.

10 kasım'da yoğunluk olacağı için 9 kasım'da gitmeyi düşünecek kadar düşünceli insanlar.

"Önemli olan Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün izinden gittiğidir. #1907ÜNİFEBAnıtkabirde "
2009 ve 2014 yılları arasında c blokta ve üniversitede içinde bulunduğum oluşum vizyon ve misyon kısmına sitesinden ulaşılabilir . Yıllar sonra o gençler istedikleri iş yaşam hedeflerine ulaştıklarında Değeri anlaşılacak oluşum
1907 ÜNİFEB’in Kuruluşu
Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği, kısa adıyla ÜNİFEB’in temelleri, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği BUFEB’in kurulmasıyla atılmıştır. 2000 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Fenerbahçeliler Kulübü İBÜFEK, İstanbul Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği İTÜFEB ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği YTÜFEB’in de kurulması ve üniversitelerinde aktif çalışmalar yapan Fenerbahçeli üniversite öğrencilerinin belli başlı konularda ortak hareket etme kararı almasıyla ÜNİFEB kurulmuştur.
2001-2002 Futbol Sezonu’nun başında, ÜNİFEB’in daha geniş tabana yayılan bir birlik olması amacıyla yaptığımız çalışmaların başında, 1907 Fenerbahçe Derneği ile beraber gerçekleştirdiğimiz Lise Tarafı Kale Arkası Tribünü Kombine Kart Projesi gelmiştir. Hem diğer birçok üniversitedeki Fenerbahçeli arkadaşlarımızla tanışma, hem de 1907 Fenerbahçe Derneği’ni daha yakından tanıma fırsatını bulduğumuz bu süreçte, biz üniversite öğrencisi Fenerbahçelilerle, işadamı, sanayici, ve mesleklerinde başarılı olmuş, toplumda saygın bir yer edinmiş Fenerbahçeliler’den oluşan 1907 Fenerbahçe Derneği’nin paralel bir Fenerbahçe felsefesine sahip olduğu ortaya çıkmıştır. ÜNİFEBliler olarak kendi aramızda yaptığımız toplantılarda ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kendi Yönetim Kurulu’nda yaptığı görüşmeler sonucunda bu birlikteliğin kurumsal bir yapıya dönüşmesine karar verilmiş ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin desteğiyle, biz Üniversite öğrencisi Fenerbahçeliler’in, gençliğimizi, enerjimizi ve gelecek potansiyelimizi birleştirerek; FENERBAHÇE’NİN AYDINLIK GELECEĞİ OLMAK için 1907 ÜNİFEB kurulmuştur.
1907 ÜNİFEB sıradan bir taraftar topluluğu veya sadece bir tribün grubu değildir. Hedefimiz, Fenerbahçeli üniversite öğrencileri arasında ideal bir birlikteliği oluşturmak ve gücümüzü Fenerbahçe etrafında birleştirerek hareket etmektir.
Berkay Erdim
1907 ÜNİFEB – Kurucu Eski Yönetim Kurulu Başkanı
1907unifeb.org
Zamanında üyesi olduğum; deplasman tribünü yaptığımız, birlikte seyahat edip şampiyonluklar yaşadığımız, beraber eğlenip beraber güldüğümüz, nice anı biriktirdiğim muhteşem oluşum. Kendine has ve keyifli bir yapısı vardı o zamanlar. Şimdi büyüdük ettik aralarına çok karışamıyoruz ama o ilk zamanki heyecanım aklıma geliyor hala, geldikçe de suratımda tebessüm oluşturuyor.