Rahat bir şekilde kazanmamız gereken maç.

Thomas şimdilik iyi bir katkı verdi. Vesely kadroda olmaz muhtemelen, louvergne gene kendisine olan sabrı taşırma noktasına gelir. Sloukas 1 iyi 2 kötü oynar.

Herşeye rağmen kazanırız diye düşünüyorum.oly maçından sonra yazdığım yorumda 8 maçlık güzel bir fikstür var Barcelona maçı dışında kalan hepsini kazanmamız gereken maçlar olduğunu söylemiştim. Aynı şekilde bu maçı da kazanmamız gerek ve kazanacağız.
itü maçında göründüğü kadarıyla vesely'nin sağlıklı dönmesiyle pota altında Thomas ve vesely ile asvel'in atletizmine karşılık verebileceğimiz, aynı Baskonia maçındaki gibi dışarıdan tuğla atmaya zorlayacağımız maç olacaktır. sloukas'ın yokluğundan ziyade atlet bir uzunun varlığı takımın iç dış pas trafiğine büyük katkı sağladı. dışarıdan doğru şutu bu sayede doğru saha içi yerleşimiyle bulmaya başladık. Baskonia maçında güven veren oyun, taraftarın takımın geri döndüğünü hissettiğini, bu sayede desteğini de arttırıp muhtemel bir hakem faciasına fırsat vermeden vurup geçeceğimizi düşünüyorum.

maç öncesi antremanında kostas vardı, sanırım oynayacak.

maçın hakemleri

baş hakem: alman Robert lottermoser (Euroleague en pasif baş hakemi, gördüğünü çalmaz, ben bilmem beyim bilir der, o yüzden de hakemden çok eyyamcı kılıklıdır)
2.hakem: polonyalı piotr pastusiak (lottermoser'den çok daha üstün, düzgün, gördüğünü çalar, düzgün hakem)
3.hakem: italyan Michele rossi (yeni Euroleague hakemi, ön plana çıkacağını sanmıyorum)