tamamen kadro seçiminin doğruluğuna bağlı olarak gelişecek maç. hatta size kazanmamız için gerekli olan reçeteyi de vereyim.

kale'de mert. bu herkesin hemfikir olduğu konudur.

gelelim ilk maçta stoper ikilisi olarak oynayan çağlar ve kaan'a. kaan bu maçta yerini fransa maçında ki gibi merih'e bırakmalı. çünkü adamlar full fiziğe dayalı oynadığı için, kaan'ın rakip forvet ile baş edebileceğini düşünmüyorum. çünkü stoper'e göre çok hızlı olmasına rağmen merih ya da çağlar kapasitesinde gücü yok. merih ve çağlar'ın dünyada hangi tarzda forvet olursa olsun kaybedeceğine inanmıyorum. sağ ve sol bek hasan ali, zeki olarak kalmalı.

gelelim orta sahaya. ilk maçta oynayan dorukhan ve ozan çok fazla defansif oyuncular. evet fiziki anlamda iyiler ama bu maçta olabildiğince ofansif bir orta saha ile çıkıp, onların katı savunma anlayışını bozmalıyız. daha iyi pas yapabilen, sağa ve sol kanat'a ani paslar atabilen ikili bir orta saha düzeni seçmeliyiz. yani ilk maçta da kaybetmemizin sebeplerinden biri de bu ikilinin birlikte oynaması.

ayrıca olur da ilk maçta ki gibi kenan karaman oynarsa, üzgünüm ama yine yeniliriz. çünkü kenan karaman, ofansif yeteneği vasat olmasına rağmen, defansa 90 dakika boyunca yardıma gelen bir oyuncu. diyeceksiniz ki, ee bokkun sempai daha ne istiyorsun, adamın defansa yardıma gelmesinin ne zararı var? kenan karaman, sürekli defansa yardım ettiği için ofansif olarak kullanacağı gücünü çoktan harcıyor ve bitap düştüğü için hücumda etkili olamıyor. onun yerine daha pırpır ve çalım yeteneği en azından vasat üstü olan bir futbolcuyla başlamak daha mantıklı. çünkü fizik olarak çok güçlü olan izlanda takımını ancak hızlı kanat oyuncularının etkili oynamasıyla yenebilirsiniz. kısaca ilk maçta da kendisiyle başlamıştık ve ne yazık ki yenilmiştik. keşke cengiz hazır olsa da oynasa ama sakatlıktan dolayı daha az biraz forma giymeye başladığı için, riske edilir mi bilmiyorum. ayrıca kadroda deniz türüç, efecan karaca, emre kılınç dışında sprinter özellikli oyuncularımız yok. şenol hoca mutlaka bu üçünden ikisini kanatlarda kullanmalı.

gelelim forvete. mutlaka cenk oynamalı. burak izlanda savunmasıyla baş edebilecek kapasite'de şu an için değil. cenk ise daha diri ve premier lig'de oynadığı için bu tip savunmalara alışık. dediğim reçete de oynarsak kazanacağımıza inancım kesinlikle tavan seviyede.

olur da dediğim gibi çıkıp yenilirsek, benim için hayli şok edici olacak.