Çalıştığı ülkenin vatandaşı olan hoca.
-ligi tanıyor
-oyuncuları ile evlat gibi
-camianın çocuğu, büyük Fenerbahçeli
-yeri geldimi elini taşın altına koyar
Yeter be kardeşim bıktık yemin ediyorum. Hele şu ligi tanıyor lafı varya beni çılgına çeviriyor. Sanki biz başka bir oyun oynuyoruz arkadaş. Ligi tanımak kadar saçma sapan bir deyim yok. Lan top aynı top kale aynı kale. İyi hoca marsta beşe beş yer çekimsiz ortamda çift kale maç oynatsa bile farkını ortaya koyar. Bomboş sebeplerden çöp kadar değeri bile olmayan hocalar türk takımlarında hocalık yapıyor.
Yeni Yabancı oyuncu kuralından sonra çok da anlamı kalmayan olgudur.

Zira neredeyse hiç bir yerli hocanın ülke dışında bir tanınırlığı olmadığı gibi teknik direktör becerileri açısından yeterli olmadıkları aşikar. Yabancı Dil konusunda da yeterli olmayan hocaların takıma ağırlık koyma şansları pek kalmıyor.

Ligde oynatmama odaklı bir futbol olduğunu 1 hafta analiz yapan her hoca görebilir zaten, bu noktada önemli olan kadrosunun kapalı savunma açacak kalitede, dar alanda yetenekli ve yeterince zeki olup olmamasıdır.

Alex sonrası takımın zeka ortalaması ciddi anlamda düştü, kanat oyuncularımız her geçen yıl vasatlaştı ve forvet tercihlerimiz vedat transferine kadar hep takımın yapısından uzak ve hatalı oldu.

Yerli ya da yabancı hocadan ziyade, doğru kadro planlaması ve doğru hoca tercihi vardır.
Fenerbahçe'yi bitiren inanış...
istemediğim hoca türü. vitor ve dick dönemlerinde oyuncular hocalarına karşı sorumluluğunu yerine getirseydi, onlarla bile başarılı olurduk. ersun yanal'dan sonra yerli hoca getirmek amatörlüktür.
işini iyi yapacaksa o gelsin. isterse uzaylı gelsin ama işini yapan, işine saygu duyan birisi gelsin. ufak, gereksiz detaylar pasaport kısmı.
Visca, irfan can ve emre üçgeni eğer birleşecekse ben abdullah avcı transferine biraz ılımlı bakma başladım. Ben de yabancı isterim elbette daum, zico gibi bizi uçursun ama cidden artık net bir şampiyonluk adayı olmamız lazım.
altını çiziyorum visca ve irfan can abdullah avcı yönetiminde bize gelecekse ben kabul edebilirim. avcı underrated stoper bulmada üstün. Orta sahada da gustavo, ozan, irfan ve sağ açıkta visca şimdiden ağzımın suyunu akıtıyor. Sol açığa da elia, clichy gibi isimleri bulabilirse vedat’ın olası transferi ihtimaliyle en önemli eksik forvet bölgesi olacaktır. Buraya winner adam getirmesi gerekiyor gomez, pvh gibi.
transfer konuşmayı özlemişim yazımı bitirmek bile istemiyorum. Son olarak elbette en önemli transfer sol bek ve sol beke artık caner mi marcelo mu kim geliyorsa gelmeli kafamız rahat etmeli. Aslında kaleyi konuşmadığımı farkettim ve bu pakete acaba mert’i alamıyor muyuz gibi açık soru bırakmak istiyorum. Mert ile de aynı gökhan gibi tam doğru düzgün veda edemedik. Bu oyuncuları da en iyi onları tanıyan oynatır. Dediğim gibi bu şartlar altında sadece sıcak bakabilirim.
erol bulut ile beraber bir kez daha başımıza gelecek olandır.
bitmek bilmeyen klişe.
aklıma geldikçe gece gece nefesim daralıyor.