Villarreal merkezli İspanyol futbol kulübü.

1923'te kurulmuştur.
ispanya la liga'da mücadele eden takım.
Bizim buradan bakınca bir " köy " takımı olarak kabul gören oysa kendi imkanlarıyla karşılaştırma yaptığımızda 2 UEFA yarı finali, bir şampiyonlar ligi yarı finali gibi muhteşem Avrupa başarıları olan takım.

Maçlarını el madrigal stadyumunda oynayan villereal FC için sarı denizaltı tabiri kullanılmakta.

Vaktinde riquelme, nihat ve forlan gibi futbolcular da formasını gitmiştir.

Eğer doğru hatırlıyorsam şampiyonlar ligi yarı finalinde elendikleri sene Henry'li arsenal'e kaybetmişlerdi. Doğru hatırlıyorsam, rövanşı almış oldular bu akşam.
(bkz: Ama bizim UEFA kupamız var)

XD

Kupayı kazanması ile şampiyonlar ligine doğrudan katılım hakkını elde etti ve bjk direkt katıldığı cl'de 4. Torbaya düşerken, GS Cl ön elemesine 2 Tur değil 3 Tur eleme oynayacak ve ilk eleme maçını 20-21 temmuz tarihinde oynayacakmış.
ÖRNEK ALINMASI GEREKEN TAKIM. GEÇEN SENE AVRUPA LİGİ'Nİ KAZANDILAR BU SENE JUVE'Yİ ELEYİP ŞL ÇEYREK FİNALİNE YÜKSELDİLER. GERÇEKTEN BÜYÜK BAŞARI.
2 senedir tarih yazan ispanyol ekibi. Önce uefa kupası şimdi de şampiyonlar Ligi yarı finali. Muazzam başarı.
Türkiye'de köy takımı muamelesi gören takım. Bizim gibi bitik yıldızlara milyon Eurolar bayılmadığı için küçük! Takım zannedilir ancak UEFA sıralamasında an itibariyle 14. Sırada. Dortmund, Inter, RB Leipzig, Porto,Napoli, Arsenal gibi ekiplerin önünde. Üstelik bir sezon Avrupa bileti alamamış .

Ancak şurası çok mühim, villereal kendi kulüp potansiyelinin zirvesinde olup buraları zorluyor ise bizim potansiyelimizdeki bir kulüp de bunları yapabilmelidir.