türk kulüplerinin üzerinde demoklasin kılıcı gibi duran uefa'nın yaptırımı.
bir süredir covid yüzünden ffp gevşetilecek falan diyenleri görüyorum, kendi kendime de soruyordum uefa'nın resmi bir açıklaması var mı acaba diye. zira özellikle fb taraftarı arasında vardı böyle bir kitle ffp zaten gevşetilecek uçup kaçalım, kimi görsek alalım, cavanni abiii diyen tipleri.
bugün ekonomik olarak bizden daha iyi olduğu konuşulan trabzonspor ffb sebebiyle 1 yıl men yedi.
şimdi o ffp gevşetilecek diyenlerin yüzünü görmek istiyorum.
esnetilecek düzenlemelerdir.

trabzonspor'un cezası 2020/2021 sezonundan dolayı değil, 2019/2020 sezonundandır. ve bu sezon yaptıkları her hamle kendilerine geri dönecekti bir şekilde. ceza veya ödül olarak fark etmez. ve evet ceza olarak döndü.
2020/2021 sezonunda esnetilebilir bu düzenlemeler. ama bu demek değil ki çok para harcayalım. bilmiyorum pek umrumda değil artık ekonomi, kafamı yormamaya başladım. yönetim ne yapıyorsa yapsın artık...
Ajansspor un haberinden anladığım kadarıyla sadece teftiş işlerini gevşetmişler ve yine de sağa sola borcunuz olmayacak şartı getirilmiş.
Yani sizin bir anlaşmanız var ama bu sene kafanıza göre harcayın seneye de bakarız denilmemiş. Yada daha detaylı bir haber varsa birisi paylaşırsa okuyup değerlendiririm ama ffp gevşetildi, aldığın kadar sat maddesi kaldırıldı diye bir şey okumadım ben.
Yani bizim özelimizde öyle çok da değişen bir şey olmayacak gibi bu habere göre.
Cezanın para ile kaldırılabileceğini öğrendiğimiz uygulama.

Şampiyonlar liginde elde edecekleri gelir zaten sadece grup maçları sonunda 10 milyon euro üzerinde. Neyin cezası bu? Avrupa'daki kulüpler umarım bir gün bu takımlara futbolcu satmamaya gücü yeter.
Uefa, madem herkes eşit bazıları daha eşit diyor, kursun hayalini süsleyen zenginler ligini, biz de çıkıp diyelim zenginler ligi kendi oyuncularını kendileri yetiştirsin, satmıyoruz. Bu Hüyük bir ayıp.