orta saha mevkinde forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu

Fenerbahçe'de forma giymekte.
30 ekim 2019 tarsus iy fenerbahçe maçında güzel bir Gol atmış futbolcu.
30 ekim 2019 tarsus iy fenerbahçe maçıın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan futbolcu.

"Turu geçtik, çok da fena oynamadık. Uzun zamandır ilk maçım, 2-3 hafta önce röportaj vermiştim, herkes Tolgay nerede diye sormuştu. Hazırlık kampında bir sakatlık geçirdim, 2-3 ay takımdan uzak kaldım. Yavaş yavaş adapte olmak istiyorum, belki geçen sene o hatayı yaptım. Vücut kaldırmadı, gerçek yüzümü gösteremedim. O yüzden bu sene yavaş yavaş adapte olmak istiyorum. Karşı takımı da tebrik etmek istiyorum, iyi mücadele ettiler. Daha çok gol atabilirdik"

"Taraftarlarımız bir deplasman maçını Kadıköy'e çevirdiler. Umarım onlar da keyif almıştır. Şimdi önümüzde önemli iki maç var, inşallah ikide iki yaparız."
Büyük ihtimalle devre arası çaykur Rizespor'a kiralanacak futbolcu.

Napoli'den Rize' ye..
geceleri uyuyamayan futbolcu. kıyamam.

*****
"İlk defa kariyerimde böyle bir şey yaşıyorum. 35-40 maçı bulurdum. Oynamayan oyuncu her zaman mutsuz, ben de mutlu değilim. Geceleri uyuyamıyorum."
*****
dünkü maçta(*) kaç tane pas hatası yaptığını sayamadığım futbolcu. dip yapmış vaziyette, toparlayamazsa en geç sezon sonunda gitmesi en doğrusu.
Fiziksel olarak güçlü ve fit olmadığı için beyni ile vücudu arasındaki senkronizasyonu sağlayamayan futbolcu.

Halısahada düzenli olarak oynamış, 5 6 ay ara verdikten sonra ilk maçlarını oynayan arkadaşlar da bu duruma aşinadır. yapmak istediği şeylere vücudu ayak uyduramaz, ayağından top açılır, top kontrolünü zor yapar, pasları istediği şiddette olmaz.

Tolgay da aynı şeyleri yaşıyor, tekniği fena olmasa da her hareketinde çok zorlanıyor. İnce paslar düşünüyor ama yavaş hareket ettiği için hep geç kalıyor.

Sezon sonu mutlaka yolları ayırmamız gereken, maaşı bir hayli fazla olmasına rağmen takımda şans bulma ihtimali olmayan oyuncudur.
Ersun hoca yüzünden bonservis bedeli ödeyerek aldığımız topçu. Cidden şunu hangi meziyetini beğenerek getirdiler, üstelik bjk'ye de para kazandırarak anlayamıyorum. Bu adam bjk'de ne oynadı ki bize bonservis ile gelmeyi hak etti. evet tekniği var, bunu yadsiyamam ama sadece buna bakarak adam alacaksak halısahada bunun gibi niceleri var. Çok pis kazık yedik, kimse bonservis de vermez kolay kolay buna.
3,5 milyon euro bonservis ödeyip aldığımız wonderkid. ersun hocam naptın harbiden? hani kızamam da böyle bir şey için ağzımı açamıyorum şu olay karşısında zira dilim tutuldu. 3,5m euro ne harbiden?

zajc'a da 4,5m euro + salih uçan verdik. gerçi o zaman düşme hattında olduğumuz için naptığımızı falan da bilmiyorduk tramva yaşamıştık zira. bir daha olmasın demekten başka bir şey gelmez elden şimdilik.
Ersun yanal’ın ender transfer hatalarından biri.