maccabi tel aviv'in guardı olan milli basketbolcumuz. darüşşafaka'ya neredeyse tek başına eurocup'ı kazandırmıştı leblebi gibi üçlük atarak. keşke imkanımız varken bizim takıma alabilseydik 2 sezon evvel. tam zamanında yapılmış bir transfer olurdu
Dün geceki 8 şubat 2020 fenerbahçe alanyaspor maçının sonunda fenerbahçe taraftarıyla arasında gerginlik çıkmış basketbolcu.
İnternette Yazılanlara göre transfer etmek istediğimiz basketbolcu.

(bkz: ışınla bizi scottie)
transferi için aşama kaydettiğimiz yazılan 29 yaşındaki basketbolcu.

skorer oyun kurucu eksikliğini hissettiğimiz bir pozisyon. bir dixon veya larkin değil ama henry'den sonra ilaç gibi gelir. ayrıca yerli statüsünde oynayacak. zaten itoudis de sever bu tarz oyuncuları. umarım olur.
Gelirse de colo'dan çıkıyoruz demektir.
Henüz öğrenemediğimiz bir buy-out bedeli ödeyerek 3 yıllığına kadromuza kattığımız yerli guard. Şutörlüğü, deliciliği, atletizmi, organizasyon becerisi ve yerli pasaportu nedeniyle çok istediğim bir transferdi.

Bu transferden sonra takımı üçüncü sınıf yabancılar ile doldurmazsak Efes'in iyileştirmesine imkan olmayan yerli rotasyonuyla bizi ligde geçme şansı yok. Aynı zamanda bu transfer De Colo'nun gidiş bileti diye düşünüyorum. Henry/Wilbekin daha sağlıklı bir ikili olacaktır.

Kendisine yapılacak tezahürat ya da espri neyse artık şimdiden belli ve gayet şık.(*)
(bkz: #94088) Buy-out bedelinin 1 milyon dolar olduğu ortaya çıktı. Bana birazcık abartı geldi bu ödeme.
imza töreninde yannıer ve itouidis'in açıklamalarından anladığım kadarıyla koç oyuncuyu mutlaka istiyor. ve şartları olabildiğince zorlayın demiş gibi geldi bana. pazarlıklar sürüyormuş.

bir takım daha istiyormuş bizden başka.
3 yıllık anlaşma imzaladığımız yeni guardımız.

twitter.com/FBBasketbol/status...
18 ekim 2022 fenerbahçe beko asvel maçında çok iyi performans gösteren gardımız maçı 15 sayıyla tamamladı enerjisiyle takım seviyesini yukarı taşıdı.