futbolda ceza ifade eden bir terim.

Bir penaltı vuruşu, top oyunda iken, bir oyuncunun, kendi ceza sahası içinde rakip oyuncuya faul ile cezalandırılabilecek 10 kural dışı bir hareketten birini veya birden fazlasını yapması durumunda yapan takımın aleyhine verilir.
gs maçlarının olmazsa olmazı olan ceza vuruşu.

11 penaltıyla uzak ara en çok penaltı atan takım kendileri.

biz mi? en son ne zaman attık hatırlamıyorum.
Fenerbahçe lehine tam 15 maçtır penaltı kararı verilmiyor.

Sanılmasın ki penaltı pozisyonu olmuyor, sayısız... Sorun bizdekilerin sesini çıkartmaması, maç öncesinde maç sonrasında efendilik kisvesi altında yorum yapmaması, yaptığında da yeri göğü inletecek o reaksiyonu ortaya koyamaması...

Düşük tondan, işte TFF dürüst davransın, mhk'ye güveniyoruz falan. Ciddiye alınmıyorsunuz ki.
Değiştirilmesi gerekiyor kesinlikle.
Kaleci penaltıyı kurtarıyor ve dönen top kullanan oyuncu tarafından kaleye gönderiliyor. Kaleciler için topu kurtarmayın demeye getiriliyor.

Elbette gol bu oyunun meyvesi, skor olarak en düşük skorlu oyun tamam. Fakat adil değil. X takımı penaltıyı kullanıyor, y takımının kalecisi ilk topu çeliyor fakat dönen topu X takımından birisi gole çeviriyor.

Olması gereken, fifa'nın da bir dönem düşündüğü ve umarım uygulayacağı gibi seri penaltı atışları gibi kullanan oyuncu tek sefer topa gelecek ve kullanacak, kaleci çelse de gol de olsa atış sonuçlanacak. Tekrar edilmeyecek. Yoksa kaleci topu çelip ayağa kalkana kadar golü yedi bile.