Seri a takımlarından Lecce forması GİYEN 1999 doğumlu Danimarkalı önlibero.
-Fenerbahçemiz Lecce’nin 24 yaşındaki Danimarkalı ön liberosu Morten Hjulmand ile ilgileniyor.-

hiç a milli olmamış skor katkısı çok düşük bir oyuncu buna rağmen piyasa değeri 15 milyon euro görünüyor, çok çok iyi kesici-aktarıcı olmalı ki değeri buralara çıkmış yada iyi şişirmişler.
Bu adamı almamız pek mümkün değil bence yaşı ve pasaportu itibariyle ama biraz araştırdığım kadarıyla orta sahamıza ilaç olabilecek bir profil.

Pedro üstüne para versek ön liberoya cuk otururdu gibi ama tr ligine bu yaşta gelmez.
Peşin yazayım, gelmesi imkansız.

--- alıntı ---

Fenerbahçe, Lecce'nin ön liberosu Morten Hjulmand ile ilgileniyor. Sarı-lacivertliler, transferi 10 milyon euro ve Joao Pedro karşılığında bitirmeyi hedeflese de Pedro'nun maaşı Lecce'nin bütçesini aşar durumda. (La Gazzetta dello Sport)

--- alıntı ---
Adını ilk defa duyduğum futbolcu. Bu bonservis bedellerini konuşturacak çaptaysa illa duyardık adını.
Oldukça etkileyici istatistiklere sahip futbolcu. Geçtiğimiz sezon seria a'da maç başına 2.6 top çalmış, 2.1 top kesmiş, 1.5 top uzaklaştırmış, 0.9 çalım yemiş, 0.3 şut engellemiş, 4 tane ikili mücadele kazanarak yüzde 56 başarı oranını yakalamış.

Savunmaya dair tek kusuru haddinden fazla sert olması. Çok fazla faul yapmış ve de skills videolarına bakılırsa rakibe oldukça dengesiz giriyor hali ile de Çok fazla kart görüyor. Tabii bardağın dolu tarafına bakarsak topu alıp rahat rahat üstüne sürebileceğin bir isim değil.

Tabii Kendisinden Pas kalitesi, bağlantı oyunu, ofansif aksiyon vs. beklememek lazım. kendisi tek yönlü bir ön liberö.

Muhtemelen kendi rolünde seria a'nın en iyi oyuncusu. Bunu bizi yâr edecelerini sanmıyorum. Bu transferi bir şekilde bitirirsek ileride hem çok para kazanırız hem de takıma seviye atlatırız.
FM ağzıyla "The next Christian Poulsen".

Christian Poulsen'in Sevilla'da zirve yapıp Schalke, Juventus, Liverpool ve Ajax ile final yapan kariyerine şahit olanlar için Morten'i anlatmaya gerek yok. Merkezden rakibi karşılamada bu kadar hızlı reaksiyon veren, hem yerden hem havadan sert ve net top kesebilen, piyasadaki sayılı kontra atak bükücülerden biri.

Önde Tadiç, Dzeko, Kent, Emre Mor, Syzmanski, hatta İrfancan ve gündemdeki muhtemel transfer hedefleri Zaha, Ekambi, Orsolini, Hazard, Ziyech gibi profillerin arkasında orta saha-hücum dengesini defansif yönden destekleyecek böyle cengaverler lazım. Arao'nun bazı maçlarda gösterdiği rakibin oyununu bozan şok pres, pas arası ve rakibin kilit hücumcularını topla döndürmeme aksiyonlarını maç boyu yüksek konsantrasyonla yapar; Crespo'dan çok daha hızlı ve atletiktir. Kalırsa Crespo veya İsmail ile uyumlu bir ikili olur.

Piyasada adı geçen muadilleriyle kıyaslarsak;
Domingues'e göre çok daha defans ve rakibi oynatmama odaklı, çok farklı bir profil
Ndombele, Ndidi ve Bissouma gibi isimlerin aksine de kariyeri yükselişte olan bir isim.

Yazıldığı gibi Pedro + 10 m euroya olacak bir işse bu, Livakoviç ile falan uğraşılmasın, para buraya basılsın derim.
skills videolarından iyi bir kesici/aktarıcı olduğu anlaşılan oyuncu, ama bu aktarıcılık top seviyede değil klasik 6'lara göre iyi seviyede. ben çocukta m.topal'ın top yapabilenini gördüm, mücadele gücü ve devamlılığı yüksek yalnız buna harcıyacağım paranın daha azına crespo'nun sözleşmesini uzatırdım elimde garanti crespo varken crespo'yla yürürüm ne yazık ki elin tavuğu bizlere her zaman kaz görünür.

el not: crespo-morten orta sahası çok lezzetli olur velev ki 8+3'ü formülize edilebilirse.
yago: Joao Pedro’nun temsilcisi Serie A’dan üç takımla görüşme halindeBiri Lecce Diğerlerini de olgunlaşırsa yazacağım, Lecce maksimum 1.5 milyon euro maaş verebiliyor, 1.5 milyon euro maaşı yükselttikleri an Fenerbahçe-Lecce arasında domino efekt olacak. Bir oradan gelecek, bir buradan gidecek.


yağız'ın boş yaptığını görmedim haberinin mutlaka altyapısı vardır.
Crespo'nun iki katı olan futbolcu. Gelmesi çok zor ama denemekten fayda gelmez.