danimarka'nın nordsjaelland takımında oynayan Ganalı merkez orta saha oyuncusu.
yağız sabuncuoğlu'na göre geçen sene teklif yapmışız ama reddetmiş. aynı zamanda 2 senedir takip ettiğimiz bir isimmiş.

yaşı 19.
adı yeni duyduğum bir isim. kuzey liglerinden oyuncu gelmesinden her zaman yanayım. en azından fizik olarak güçsüz olmuyorlar.

yetenekleri için bir şey diyemem, skill videolarına bakıp aldanmamak gerektiğini çok yıllar öncesinde öğrenmiş olmamız gerek, zira o videolarda neredeyse orta saha yok. rahat rahat top sürüyor, dur diyen yok mesela. fakat süratli birisi gibi. sürat geliştirilebilecek bir şey değil, bu yüzden kıymetli. fakat sadece süratli olmak yetmez, topla süratli olmak asıl önemli olan. 2 yıldır izliyormuşuz, bu bizim 100 oyuncu izliyoruz muhabbetine benziyor. umarım gerçekçi bir bilgidir.
öte yandan gelir gelmez başka mevzu da allahyar'ı düşünüyorum aynı yaşta geldi fakat süre almadan bugün gönderileceği falan konuşuluyor, yani genç öğütüyoruz özünde. üzücü ama gerçek. bir genç oyuncu bakıp kariyer tercihini neden buraya yapayım diye düşünür sonra elif elmas'ı görür sonra da diğerlerine bakar berke ve barış'ı görür. kabul etmez.
unutulmasın hakim ziyech'e biz daha fazla yıllk ücret önermiştik, çift hanelerde bonservis bedeilni zorluyorduk. ama oyuncu bizi istemedi kariyerimi önemsiyorum, çok daha iyi takımlar için ajax'ı tercih ediyorum dedi haklı olarak. bizde olsaydı benzia gibi bir muamele görürdü.

biz önce anlayışımızı değiştirmeliyiz, oyunculara kariyer planlaması inşa edip, bir de bunu ispatlamamız gerekir. nice kulübü işte bunu yapıyor, bu yüzden genç oyuncuların tercih noktası. bizde bunu oluşturmak günlük planlamalar değil uzun dönem planlamalar oluşturulduğunda mümkün olur.
Bu adamın gözlerini bezle bağla türkiyede yine iş yapar. Skill videolarını falan izlemeye gerek yok adamın sahada duruşu bile bir başka. Eğer bonservis ödeyeceksek elimizde ne var ne yok buna gömmemiz lazım. Gustavo ile yanyana oynamak belki adamı cezbedebilir. Ben genç bir ortasaha oyuncusu olsam sırf bu sebepten bile tercih ederdim, daha 19 yaşında gustavonun partneri oluyorsun.
Bu sezon Danimarka liginde 19 maçta 9 gol 1 asist yapmış futbolcu.
Galatasaray ile de adı geçen orta saha.
Fransız basınına göre rennes 'e transfer olmak üzere olan futbolcu.
Stade Rennes 'e çok yakın olan futbolcu. (via@yagosabuncuoglu)
Ajax'ın 9M€ + bonuslar karşılığında kadrosuna kattığı futbolcu.
ajax'a transfer olarak şaşırtmamış yıldız adayı.