tete lakabıyla bilinen Shakhtar Donetsk'in 2000 doğumlu sağ kanatta oynayan solak brezilyalısı.
Hiç şüphesiz çok önemli bir oyuncu. Sözleşmesi aralıkta biteceğinden oldukça uygun maliyete bitmesi pek olası, Ama hem cengiz hem tete olmaz. Yabancı kontenjanı düşünülürse Tete'yi alacaksan salih özcan'ı da bitirmek zorundasın.
Cengiz ünder ile aynı ayna alınması hata olur. Eğer birini seçeceksem de o kesinlikle tete olur, cengiz’in tete’ye karşı tek avantajı yerli olması. Olur da tete olmazsa cengiz’e tekrar dönülür.
anladığım kadarıyla taraftarda baya heyecan yaratmış. izledikleri için mi yoksa malum siteye bakıp piyasa değerini gördükleri için mi emin değilim. istatistikleri o kadar gösterişli değil ama yaşı da geç değil bilemedim cengiz'den sonra bu adama neden geçtik bir anda.
ben bu oyuncu gelse de cengiz'in alınacağını düşünüyorum. Oyuncuyu hiç izlemediğim için fark yaratır mı bilmem ama yerli futbolcu olduğu ve alınabilir noktada olduğu için cengiz de alınacaktır. Hee fazla mı ? Orası evet.
Gereksiz transfer. Kesinlikle adam yetenekli normalde direkt gelsin derdim ama yerli belası mevcut şu an kadroda. Cengiz’i sevin sevmeyin yerli kanat oyuncumuz olursa orta sahayı yüksek profilli yabancılardan kurma olasılığımız artarken bu adamı alırsak öyle bir olasılık olmayacak gibi gözüküyor. Hatta cengiz’i almak bence livakovici de almak demek elin rahatlayacak yabancı kullanırken kadroda.

Artı ben cengiz’in bu adamdan daha fazla gol katkısı yapacağını düşünüyorum ama belli ki ali koç bunu alacak çünkü bodrum’a getirmiş adamı.
cengiz alınsa bile 50 maçın hepsinde oynayacak hali yok, sağ kanadı cengiz+rete yapabiliriz. üçüncü türk de kim olur ismail hoca düşünecek artık.
cengiz ünder pazarlıkları devam ederken marsilya'ya gözdağı vermek üzere kullanılan koz.
Yago'ya göre 10 milyon Euro imza parası, yıllık 6 milyon Euro civarı yıllık garanti ücret ve oyuncu eğer transfer olursa yüzde 30 da pay istiyormuş.evet kendi transferinden pay istiyormuş.

Kardeş Biz seni 30 milyon Euro’ya satsak, 9 milyon Euro daha sen kazanacaksın, totalde maaş hariç 19 milyon Euro kazanmış oluyorsun. Biz maaş hariç 21 milyon Euro kazanmış oluyoruz. Nasıl iş bu. Kulübe hissedar ol dilersen?

Bu maliyetler yarı yarıya inmeden gerçekleşmesi imkansız bu transferin.
Bu kadar çok para istiyorsa arabistan'a gitsin.