Basketbolcu

Doğum Günü: 01.01.1970 (54)

Ülke: Çek Cumhuriyeti

Bayrak
Boy: 2,11
Fenerbahçe'de forma giyen Çek profesyonel basketbolcu.

2.11 boyundaki Vesely, Pivot pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde uzun forvet olarak da oynayabilmektedir. Aynı zamanda Çek Cumhuriyeti millî takımında da forma giymektedir.
geçen sene menüsküs sıkıntısına kadar sezonun en formda oyuncusuydu. bakın uzunu demiyorum, oyuncusuydu, mike james falan halt etmişti o esnada. ta ki ameliyat edildi haberinin gelmesine kadar. apar topar sessiz sedasız ameliyat ediliyor ve sonra böyle böyle oyuncumuz ameliyat edildi haberi geliyor.

o yokken üstüne " löven " de sakat at gibi piyasada olmamasına rağmen özellikle melli'nin inanılmaz mücadelesiyle normal sezonu lider kapattık. vesely sezonun sonuna doğru döndü ama belki acele etti oynamak için belki de takım erken geri döndürdü bilemiyorum ama play offlarda ve f4'te aşırı güçsüzdü. ayakta duracak hali yoktu. sonrasında gene sakatlandı gene döndü falan derken sakatlandı, şampiyonayı kaçırdı. geri döndü gene sakatlandı. şimdi ne zaman dönecek belli değil. dönse nasıl dönecek o da belli değil.
Twitter hesabından attığı tweette "Euroleague'de 2 maçın oynanacağı haftada, Avustralya'da yangınların durdurulması ve yaraların sarılması için ben de bağışta bulunacağım. Takımımın her sayısı için 100 dolar bağışlayacağım." ifadelerini kullanmış çek pivot.

Seviyoruz seni.
Dün asvel maçında evde tek başıma beni salak gibi "jan jan vesely uçalım vesely smacı basmadan duramıyoruuumm" diye tezahürat yaptıran içtiğim biranın kana daha hızlı karışmasına sebep olan süper kahramandır kendisi. Sözlükte komşu falan varsa evet sesini duyduğunuz adam benim. Vesely varsa benim suçum yok komşu ama yine de kusura bakma
(bkz: fenerbahçe beko) takımımızın taktik anlayışında çok önemli bir yere sahip olan avrupa'nın en çok kazanan basketbolcularından birisidir. kafa ve fizik olarak hazır olduğunda takımı inanılmaz seviyelere çıkarabiliyor, hem oynuyor hem oynatıyor hem de savunmada rakiplerin 1 numaradan 5 numarasına kadar kimin karşısında kalsa nefes aldırmıyor.

ancak kilit nokta şurası, çok kolay demoralize olabiliyor, oyun dışı faktörlerden etkilenebiliyor, faul problemine girebiliyor ve maçı bir anda satabiliyor. tamamen bir keskin bıçak. burada oyuncu yönetimi konusunda ne kadar (bkz: zeljko obradovic) 'e güvenimiz sonsuz olsa da her sezon bunları tekrar tekrar yaşıyoruz.

bu kadar para kazanan ve taraftarın sevgilisi olan bir oyuncunun böyle kolay dağılma lüksü maalesef yok. umarız sezonun geri kalanında sağlıklı ve konsantre şekilde sahada kalır ve takımı öncelikli hedef olan f8'e taşır.

(bkz: vesely airlines)