süper lig için yüzeysel düşündüğümüzde doğru olabilecek bir söz.

ama yüzeysel düşündüğümüzde.

çok yüzeysel...

bayağı yüzeysel :/
Aykut Kocaman’ın düşünce tarzı.
Akıllarda sadece bir isim. Olmadığı görülmüştür.
bu düşünceyle fenerbahce 4 senede 1 şampiyonluk yaşadığı için doğruluk payı olmayan bir söz. fenerbahçe nin genlerinde kabız futbol olamaz, fenerbahce'nın futbolu seyircinin uykusunu getiremez bünyesine ters.
antrenor ve sahip olunan oyuncu kalitesine gore olabilitesi mevcuttur. ancak ersun yanal ile olacak sey degildir.

103 golle sampiyonluk yasayan bir takim icin gecerli olmasini basta biz cefakarlar olmak uzere kimse kabul edemez ve de bekleyemez.
Yan pas oynama fikrinin temelidir. Elinizde orta saha xavi iniesta varsa bir de messi ileri uçtaysa iş yapar. Onun dışında vasat seviciliktir. Büyük takımsanız kazansanız da yetmez. Bizden uzak kalsın.
gol atamayan takımların fakir avuntusu. rakipler de yerleşik defansı aşamayacak kadar yeteneksiz topçulara sahipse şansa şampiyon yapma ihtimali vardır.
çağ dışı bir önermedir; zira, artık hücum ve savunma yumurta ile tavuk gibidir. hücum, savunmadan; savunma da hücumdan bağımsız bir eylem değildir. taktik dediğimiz şey, bu ikisi arasındaki toplu ve topsuz geçişlerin organizasyonudur. bu organizasyonu yaparken oyuncularınıza saha üzerindeki alanı yerden ve havadan nasıl kullanacaklarını öğretmeniz gerekir. dolayısıyla, oyuncular öğrenci, organizasyonu yapan da öğretmendir. öğrenciler maç kazandırır, öğretmense şampiyon yapar.