Gelsenkirchen doğumlu, aslen malatyalı eski milli futbolcu. halil altıntop ile kardeşlerdir.
tff İcra Kurulu Üyesi, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu.
tff'deki ağırlığını merak ettiğim eski futbolcu. kendisi döneminde skandal kararlar alınıyor.
en azından yabancı oyuncu sayısı kuralına bir şeyler bulmalı.
Bayern Münih'in takımla yönetim arasında köprü vazifesi gören takım menajerliği görevi için teklifte bulunduğu eski futbolcu.
A Milli Futbol Takımı Sorumlusu olmuş eski futbolcu.
Inanılmaz doğru açıklamalar yapmış futbolcu. Taktik, teknik, antrenman yok ama gaz var. bundan daha da vahimi bunu isteyen taraftarlar var.

"İlk günden bu yana söylüyorum. Yeterince çalışmıyor futbolcularımız. Bunları birilerinin söylemesi lazım. İyi antrenman yapılmıyor, bu gençlerin zamanından daha fazla çalmamalıyız. İdman temposu yetersiz. Teknik-taktik çalışmalar yetersiz. Mesai yapmıyoruz. Ne yaptığımızı bilmiyoruz. Ben üzülerek söylüyorum ama biri parmağı yaraya sokmak zorunda. Ligimizin futbol kalitesi, üzülerek söylüyorum ki çok düşük. Teknik, taktik ve tempo olarak düşük. Dinamik, planlanmış bir oyun yok. X bir takım hep böyle oynuyor diyemiyoruz. Doğaçlama, ezbere futbol devam ediyor. Ben saha kenarında bağırmalar, çağırmalar, çirkinleştirmelerden uzak, onun yerine bilgi, ilim, doğru konuşmayı yapıp kardeşimizi kazanmak, inandırmak. Ve olumsuz sonuçlarda ayağa kalkan, bu sorumluluğu üstlenen bir teknik direktör hayal ediyorum. Kulüplerimiz, hangi oyun tarzını temsil ettiklerini belirleyip sonra hoca aramalılar. Ülkede sportif direktör yok. Yabancı hoca geliyor, ilişkileri kuracak kimse yok. Yabancı teknik adam getiriyorsunuz, sportif direktör yok! Kimse kusura bakmasın 'Burası Türkiye, burada böyle' öyle bir şey yok. Ortamı yapan insandır. İnsanı yapan değerleridir. Benim söylemek istediğim aslında gelecek 3-4 yılda, 5 yılda futbolseverlerimizin beklentilerini biraz daha küçültmeleri gerekiyor."
Vizyonsuz boş kafalı kurt adam. birde furboldan çok anlıyor gibi koymuşlar bunu önemli mevkiye hiç şaşırtmadı t.c. liyakatı.

Takmış fenerbahçe de oynuyor diye ferdi de ferdi. Aga sizin getirdiğiniz hoca türkçe bilmiyor amk ? Demezler mi size.
Milli takıma küme düşme hattındaki takımdan çöp topçuları seçen ama bjk ve fb'den formdakileri seçmeyen ya da oynattırmayan alman köylüsü. Bunun futboldan anladığı ne ki orada duruyor merak ettim.

Kuntz'un bir işlevi olduğunu sanmıyorum oyuncuları bu seçiyor çok belli. Al şimdi berkanı sol kanatta bir yerine sokarsın.
hangi vasıfla milli takımlar sorumlusu olarak türk futbolunun başında bulunduğunu çözemediğim futbolcu eskisi. 3 yılda ne kattı türk futboluna? ne yenilikler getirdi? hangi işi deruhte etti? nedir abi bu adamın numarası? halil'i tff'de işe koysun da bari ailesine faydası olsun.
TFF'deki görevinden bir an önce istifa etmesi gereken şahıs.