futbolda saha dikine 3 parsele ayrıldığında rakip kaleye en yakın parselde konumlanan oyuncuların tümüne verilen isim.

Futbol yorumcuları bu parsel için 3. bölge diye de bahsederler. Forvet bölgesinde oynayan oyuncular tıpkı diğer bölgelerde oynayan oyuncular gibi çeşitlilik gösterirler.
Fenerbahçe için lanetli bir mevkidir.

Gerçekten en son ne zaman adam gibi bir forvetimiz oldu hatırlamıyorum. Gelen kuruyor giden coşuyor. En son 11 sene önce gol kralı çıkmış o da alex de souza.

Ligde şöyle 20-25 civarı gol atabilecek, dominant, lider ruhlu bir forvet alırsak -pierre van hooijdonk gibi- o zaman bir şeyler düzelir takımda. Tabii böyle bir oyuncuyu almak her yiğidin harcı değil orası ayrı.
acilen alınması için çalışmalara başlanılması gereken pozisyon. şl elemeleri bu kadar yakınken transfer görüşmeleri, ikna, takıma katılma, uyum süreci derken bu maçlara hazır çıkmasını istiyorsak çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor. hoş, bizim yönetimin önce hocayı netleştirmesi ve akabinde raporu doğrultusunda forvet alması gerekiyor ya, böyle olursa yandık ki ne yandık.
Ali Koç için dünyada sayısı 5 tanedir.

4 tanesi daha önce Türkiye'de forma giymiş, 1 tanesi de rogon tarafından bize paketlenmek için hevesle ve sabırla beklenen oyunculardır.

Bir başkan nasıl olur da 4 yılda 1 tane forvet transferi bile Tutturamaz, gerçekten şaka gibi.
Mevcut takımdan berisha ve Diego rossi ile yolları ayırıp bir an önce hocanın istediği futbol anlayışına uygun 1 adet oyuncu alınması gereken mevki.

Sol bekte alioski geldikten sonra ferdi sol önde forma giyebilir. Mhy ve irfan da sakatlıktan çıktıktan sonra rotasyona dahil olacaktır, dolayısıyla rossi de takımda hem şuan için para kazandırabilecek hem de verimsiz performansı dolayısıyla kadroyu rahatlatabilecek hamle olur.