103 gollü takımdaki küçük Şenol olmakla birlikte ismen Roberto Carlos tur. Birde devşirme bir sol bekimiz vardirki milli takımda bile sol bek oynamış ümit Özat, bu ismi unutmak ne mümkün. Q7 yokken ayak dışı ortaları o yapardi.
2013-14 sezonundaki caner erkin'in sol bek performansı çok iyidir.
Aynı zamanda dünya futbol tarihinin de en iyi sol beki olan, sol bek mevkinde olması gerekenleri yeniden tanımlayan Roberto Carlos'tan başkası değildir.
galatasaray'a dakika 86'da 6. golü atan ümit özat'tır
Valla hayatım boyunca sanki sol bek bölgesi hep bir dipsiz bir kuyu gibi gelir.

Çok harika performanslara şahit olduk, son şampiyonlukta Caner, 2008'de Carlos.her ne kadar kaçsa da Santos da çok iyiydi. Eski kaptan da olgunluk çağında orta sahadan beke evrilmişti, h.a.k da vitor döneminde bence ma oynadı, ziegler de kocaman döneminde istikrarlı bir iş yaptı.

Fakat bu kadar adam son 20 yılda forma giymesine rağmen orada dominant bir performans hatırlamıyorum. Hep yama yapılmış ceket gibiydi. Hala da öyle. Yapacak bir şey yok.

Aslında Alper biraz akıllı olsaydı, erkenden uyanıp savunma işini çözer, kendisine bek pozisyonuna adapte edebilirdi. Zaten gol vuruşun vasat-vasat altı. Sol kanatta da oynuyorsun bir şekilde. Savunma işini biraz öğrenip en azından arkadan bindirmeyi ogrenebilirdi, en azından sıfıra inen bir bek olabilirdi hala da olabilir, neden düşünülmez bilmiyorum.

Her neyse daha 3 5 yıl daha orada istikrarlı bir performans göremeyeceğiz. Kesin.
novak adında 1992 yılında takıma katılan sloven futbolcudur. kariyer olarak ise r.carlos'dur.
İzlediklerim arasında andre sontos keşke 1-2 sezon daha kalsaydı
kariyer değil performans olarak, andre santos>carlos=caner
(bkz: Roberto carlos)

Sadece Fenerbahçe tarihinin değil, tüm zamanların en iyi sol bekidir.