Biri boşnak diğeri ise sırp olan iki adet yeni yıldız transferimiz. Umarım takım bağı ve birlik olarak, yardımlaşarak takımımızın şampiyonluğu için ellerinden geleni yapacaklardır. Her iki futbolcumuza da başarılar diliyorum. Geçmişte yaşanan kötü olaylar nedeniyle her iki futbolcunun da fikirleri ve düşünceleri tabiki farklıdır. Ama ben bu meselenin sahaya yansıyacağını düşünmüyorum. Ayaklarınıza taş değmesin. Vurduğunuz gol olsun.
Ah be 3-4 yaş genç olsalar neler izletirlerdi de işte ülke şartlarında böyle adamları ancak bu zaman getirebiliyorsun.

Yaşlı olsalarda lider ruhlu sahada sinmeyen iki üst seviye oyuncu ki bizim takıma bu şarttı. Umarım onları idareli kullanıp şampiyon olabiliriz.
sırp milli takımının kaptanı kolarov ile hem mancity'de hem de roma'da birlikte yıllarca top oynadı bosna kaptanı dzeko. bu tarz profesyonel futbolcular milyon euro'ların döndüğü ortamda basit konulara takılmazlar, ırk mırk muhabbetine girmezler. gs'lilerin klasik boş muhabbetleri işte.

tanım: fenerbahçe'yi şampiyon yapacak ikili.
oyuncu kaç gündür bjk'ya yazılıyor, bir kere bile hadziahmetovic ve tadic nasıl aynı takımda olacak muhabbeti dönmedi. bize gelir gelmez tadic hakkında din, dil, ırk, siyasi görüş vb her konuda spekülasyonlar başlayacaktır.
20 gol 10 asist yazacak ikilidir. Ancak kadronun geri kalanında pek skor katkısı alamayız. Sağ kanatta mecbur ick oynayacak, 10 gole ulaşmasını bekleyeceğiz.
En az 30-40 gole katkısı olan ikilidir.
twitter.com/TekYolFener/status...


Birbirlerine sarılıp fotoğraf çektirmişler. Takım olma ve aidiyet duygusu çok önemlidir. İki yıldız oyuncumuzu tartışan rakip takım taraftarlarına da mesaj niteliğinde bir fotoğraf olmuş. Nazar değmesin. Bu görüntü gerçekten günümü güzelleştirdi.
Medya tarafından gereksiz köpürtülen içi boş bir milliyetçilik üzerine spekülasyonlar dönüyor. Evet, iki oyuncunun ülkeleri birbirlerine karşı savaşmış 2 ülke. Fakat bu olayların üzerinden yıllar geçti ve profesyonel hayatta hele de futbol gibi kozmopolit bir sektörde sırp-Bosnalı oyuncular onlarca kez takım arkadaşı oldu.

Başka çarpıcı bir Örnek verecek olursa israilli munas dabbur yıllarca almanya’da oynadı. Alman futbolcularla takım arkadaşlığı yaptı.

Ekstra olarak Ülkemizde birçok yunan basketbolcu var, koçumuz yunan. Panathinaikos’un koçu da türk. Baktığımız zaman türk-yunan çekişmesi de az buz bir olay değildir, tarihte birçok kez kanlı savaşlar yaşamış iki millettir. Hala bile senede birkaç kez doğu akdeniz meselesinden gerilim yükselir fakat takımlara yansımasını görmedik.

Tadic ve dzeko da bu tarz olayları iş hayatına yansıtmayacak kariyerde ve profesyonellikte 2 oyuncu. Bu sene onların liderliğinde şampiyonluğa yürüyeceğiz umarım. Fenerbahçe’nin kırılganlığından faydalanarak her olayda bu tarz olayları köpürterek bizi karıştırmaya çalışacaklar, camia olarak izin vermemeliyiz.
Çok gereksiz spekülasyonlara maruz kalan futbolcular. Bizim içi boş milliyetçiliğimizde anlayamadığımız durum şu. Bu adamlar sporcu, politikacı veya asker değil. Sevgili oyunkuranstoper anlatmış zaten ama en basitinden dzeko, Manchester City'de senelerce kolarov ile takım arkadaşı oldu.
Ne yazık ki beklenen olmuş, Birbirlerine girmişler.

twitter.com/bbosports/status/1...